???warnOperationFailedBecauseWarning???
2017-03-30

Oficialiosios statistikos portalo nauja versija – jau prieinama!

 

Šiandien pristatoma nauja – atsižvelgus į vartotojų išsakytas nuomones patobulinta portalo versija.

Naujosios versijos adresas osp.stat.gov.lt


2016 m. Lietuvos statistikos departamentas įgyvendino projektą „Oficialiosios statistikos portalo teikiamų paslaugų ir funkcionalumo tobulinimas“, kurio metu buvo išplėstas Oficialiosios statistikos portalo funkcionalumas ir pagerinta kokybė bei sukurtos naujos elektroninės paslaugos, optimaliai išnaudojant esamos sistemos komponentus, patobulintas OSP dizainas, Rodiklių duomenų bazės (RDB) naudotojo sąsaja bei išplėstas jos funkcionalumas, geografinė informacinė sistema (GIS) papildyta naujomis funkcijomis, pagerintos paieškos galimybės, padidinta greitaveika, OSP pritaikytas mobiliesiems įrenginiams.

Iš esmės buvo atnaujinta ir vartotojo nematoma, bet tikrai jaučiama vidinė OSP pusė: įdiegtos naujos turinio valdymo sistemos ir GIS įrangos licencijos, įgyvendintos sistemos greitaveikos stebėsenos priemonės, kurios leis eksploatuojant sistemą ją stebėti ir identifikuoti kylančias greitaveikos problemas, taip pat daug vidinių procesų patobulinimų – duomenų pakrovimo ir publikavimo, metainformacijos pateikimo automatizavimo.

Titulinis puslapis

Titulinis OSP puslapis buvo supaprastintas, paliekant keturis pagrindinius informacinius blokus – RDB su filtrais, pagrindinių, dažniausiai ieškomų, šalies rodiklių sąrašą, vaizdines aplikacijas ir įvykių kalendorių. Paieškos laukas iškeltas į matomiausią vietą. Visas titulinis matomas ekrane, nereikia naudoti slinkties juostos. Likęs turinys prieinamas per viršutinį horizontalųjį meniu.


Rodiklių duomenų bazė

RDB naudotojo sąsaja buvo iš esmės pakeista. Dabar vartotojui visa RDB struktūra pateikiama viename puslapyje: pagrindinė puslapio dalis skirta pasirinkto rodiklio lentelei, virš jos esantis langas skirtas parinktims – rodiklio duomenų rinkiniams ir jų dimensijoms nustatyti, kairiau pateikiamas rodiklių medis ir jo filtrai, o šone – nustatymų juosta. Norėdamas dirbti tik su lentele, vartotojas visus kitus langus gali suskleisti.

Svarbiausias patobulinimas – vartotojui pasirinkus rodiklį, iškart suformuojama naujausių duomenų lentelė. Jei matoma lentelė atrodo nepakankama – ją papildyti ar pasikeisti į kitą rodiklio duomenų rinkinį galima virš lentelės esančiame lentelės parinkčių lange. Visas buvęs OSP funkcionalumas – kelių rodiklių jungimas, išvestinių rodiklių, vidurkių, sumos skaičiavimas ir kita – išliko ir naujoje versijoje.

Vartotojui siūlome ir papildomas galimybes: palyginti rodiklius laiko atžvilgiu, išvestinius rodiklius išsisaugoti susikurtoje lentelėje, grafike ar žemėlapyje, sujungti vienoje lentelėje visus rodiklio duomenų rinkinius ir kt. Nekantriems ar ypač daug duomenų pageidaujantiems vartotojams sukurta galimybė parsisiųsti visus atitinkamo rodiklio duomenis ir negaišti laiko parinktims nustatyti ir lentelei formuoti.

 

Registruotų vartotojų iki 2017 m. kovo 23 d. susikurtos lentelės yra perkeltos ir į naująją versiją. Atkreipiame dėmesį, kad nuo viešo šios versijos paleidimo kuriamos lentelės nebus dubliuojamos – siūlome iškart jas kurti naujojoje aplinkoje.

Kadangi naujoji OSP versija vis dar tobulinama, kas savaitę, ketvirtadieniais, nuo 17 val. bus diegiami naujinimai. Kelias valandas beta versija bus neprieinama.

Planuojame, kad esama Oficialiosios statistikos portalo versija bus palaikoma apie du mėnesius – iki 2017 m. birželio 1 d.


Maloniai kviečiame oficialiosios statistikos vartotojus, pageidaujančius mūsų pagalbos susipažįstant su naująja OSP versija, registruotis į reguliariai vyksiančius mokymus naudotis atnaujintu portalu ir duomenų baze. Jeigu Jūsų įstaigoje ar įmonėje tokių žmonių yra daugiau – galime atvykti ir pas jus.


Laukiame Jūsų nuomonių ir komentarų. Primename: naujosios versijos adresas osp.stat.gov.lt.Kontaktinė informacija :

Ryšių su visuomene skyrius
Tel. (8 5) 236 4888
El. p. info@stat.gov.lt
www.stat.gov.lt

© Lietuvos statistikos departamentas
Naudojant Lietuvos statistikos departamento duomenis, būtina nurodyti šaltinį.