Šį rudenį Europos statistikai trečią kartą minėjo Europos statistikos dieną. Minint šią dieną siekiama didinti Europos piliečių suvokimą, kokia svarbi ir vertinga yra oficialioji statistika visuomenės gyvenime. Šių metų Europos statistikos dienos šūkis yra „Šiandienos statistika – geresniam rytojui“. Tęsdami prieinamesnės ir suprantamesnės plačiajai visuomenei statistikos populiarinimą, pasirinkome temą „išVaizdi statistika“. Seminare pranešėjai kalbėjo apie vaizdžiai pateikiamą, gražią statistiką. Ne pagražinta, o gražiai pateikta statistinė informacija pasiekia naujus vartotojus, kelia diskusijas ir įgyja papildomą pridėtinę vertę.

PRANEŠIMAI

 • Infografikai tarpukario statistikos leidiniuose

  Margarita Malakauskienė, Lietuvos statistikos departamentas, el. p. margarita.malakauskiene@stat.gov.lt
  Pranešime kalbėta apie Atkurtos valstybės statistikos leidinius ir iliustracijas juose. Pranešėja analizavo ne tik pačios statistikos pateikimą, bet ir dekoratyviuosius diagramų elementus.

 • Statistinių duomenų vizualizavimo tendencijos

  Doc. dr. Rūta Levulienė, Taikomosios matematikos instituto dėstytoja, el. p. ruta.levuliene@mif.vu.lt
  Doc. Dr. Rūta Levulienė apžvelgė duomenų vizualizavimo principus ir tinkamiausius būdus. Aptarė vyraujančias vizualizavimo tendencijas ir pristatė naudotinus įrankius.

 • Emocijos ir informacijos santykis vizualizuojant statistiką 

  Jonas Malinauskas, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkas ir dėstytojas, el. p. j.malinauskas@vtdko.lt 
  Pranešime kalbėta apie bendradarbiavimą su Lietuvos statistikos departamentu kuriant statistinius infografikus. Dėstytojas pristatė studentų darbų pavyzdžius ir analizavo juos atkreipdamas dėmesį į faktorius, formuojančius informacijos ir emocijos balansą infografikos darbuose.

 • Kas nauja Oficialiosios statistikos portale

  Giedrė Norvaišienė, Lietuvos statistikos departamentas, el. p. giedre.norvaisiene@stat.gov.lt
  2018 m. buvo vykdomas Oficialiosios statistikos portalo plėtros projektas, kurio metu tobulintos kai kurios funkcijos vartotojo sąsajoje. Pranešime trumpai pateikiama, kas buvo atnaujinta.

 • Vizualizacijos žiniasklaidoje 

  Liucija Zubrutė, „Verslo žinios“, žurnalistė el. p. Liucija.Zubrute@verslozinios.lt
  „Verslo žinių“ žurnalistė Liucija Zubrutė papasakojo, kaip statistinę informaciją vizualizuoja laikraščių ir portalų redakcijos, pateikė pavyzdžius.

 • Vizualizacija kiekvienam 

  „Infogram“ atstovas Gabrielius Vaičaitis el. p. gabrielius.vaicaitis@prezi.com
  „Infogram“ platforma Lietuvos statistikos departamentas naudojasi jau kelinti metai. Tai yra ne dizaineriams skirtas įrankis, kuriuo naudojantis galima greitai vizualizuoti informaciją. Apie įrankio teikiamas galimybes ir papasakojo Gabrielius Vaičiatis.

 • Ocular Pruritus. Socialiniai judančio vaizdo niežuliai ir kaip juos platinti 

  Artūras Bukauskas, režisierius, Vilniaus dailės akademijos fotografijos ir medijų meno katedros dėstytojas el. p. arturas.bukauskas@vda.lt
  Artūras, kaip žmogus iš kitokio pasaulio, daugiau kalbėjo apie vizualiųjų menų ir vaizdo poveikio žiūrėtojui problematiką. Aptarė, kokie vaizdai dabar paveikūs socialinėje medijoje.

 • Latvijos kolegų patirtis

  Olga Pritula, Latvijos centrinis statistikos biuras, pranešimas anglų kalba, el. p. Olga.Pritula@csb.gov.lv
  Latvijos centrinio statistikos biuro atstovė pristatė Latvijos patirtį vizualizuojant statistiką ir kelis pavyzdžius: Vidaus migracijos interaktyvų žemėlapį, vardų statistikos aplikaciją ir spausdintus produktus su vizualia statistika.

 • Istorijos pasakojimas geografinės informacinės sistemos (GIS) priemonėmis 

  Artūras Paltarackas ir Mantas Butrimavičius, UAB „Hnit-Baltic“ atstovai, APaltarackas@hnit-baltic.lt, MButrimavicius@hnit-baltic.lt
  Pranešėjas savo prezentacijoje kalbėjo, ką galima perkelti į žemėlapius, kaip tai atvaizduojama, pristatė naudotinus įrankius ir aplikacijas.

 • Statistikos vizualizacija žemėlapiuose

  Giedrius Dabašinskas, Facebook puslapio MAPijoziai administratorius, el. p. info@mapijoziai.lt
  Seminare Giedrius Dabašinskas negalėjo dalyvauti, tačiau jo pranešimą galima peržiūrėti. Jis sako, kad nuo vaikystės buvo didelis žemėlapių mėgėjas. „Projektas MAPijoziai padeda matyti mus supantį pasaulį visiškai kitokį – išsamesnį, visapusiškesnį, matyti dalykus, kurių kitaip neįmanoma pastebėti. Žemėlapiuose duomenys, reiškiniai, įvykiai atsiskleidžia visiškai kitaip, leidžia daryti gilesnes įžvalgas, apibendrinimus, prognozuoti galimus ateities scenarijus.“
   

 

Dažniausiai pasitaikantys žodžiai klausimuose
 
  Aktyvumas Sli.do