???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Atverti įmonių bankroto, restruktūrizavimų, nekilnojamo turto mokesčio duomenys


Kas savaitę Lietuvos statistikos departamentas pateikia naujus atvirų duomenų rinkinius. Šį kartą skelbiame dviejų institucijų atvirus duomenis: Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos valdomus įmonių bankroto bei restruktūrizavimo duomenis bei Valstybinės mokesčių inspekcijos nekilnojamojo turto mokesčio duomenis.

Įmonių bankroto ir restruktūrizavimo duomenys pateikiami pagal įmonės pavadinimą, adresą, teisinį statusą, veiklą. Pateikiama ir įmonių restruktūrizavimo ar bankroto priežastis, bankroto ar restruktūrizavimo bylą nagrinėjusio teismo pavadinimas, restruktūrizavimo ar bankroto proceso pabaigos data. Duomenys atnaujinami kas ketvirtį.

Valstybinės mokesčių inspekcijos nekilnojamojo turto mokesčio duomenų rinkinyje pateikiama deklaruotų apskaičiuotų nekilnojamojo turto mokesčių sumos bei taikomos deklaruotų mokesčių lengvatų sumos už mokestinį laikotarpį (metus) pagal apskritis ir savivaldybes. Duomenys atnaujinami kas mėnesį.

Duomenų atvėrimas – prioritetinė Lietuvos statistikos departamento veikla, vykdoma kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu. Atveriame savo duomenis bei, naudodamiesi Valstybės duomenų valdysenos informacine sistema, padedame duomenis atverti kitoms institucijoms. Atviri duomenys mažina mūsų darbo sąnaudas – gauname mažiau užklausų. Lietuvos statistikos departamentas sutvarkyti ir atverti duomenis padėjo jau šešioms valstybės institucijoms.

Primename, kad Atvirų duomenų portale galite teikti komentarus dėl jau atvertų duomenų. Kviečiame aktyviai išsakyti naujų atvertinų duomenų poreikį – tai leis mums geriau ir tikslingiau planuoti atvėrimo veiklą.