???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Dar daugiau atvirų duomenų iš Gyventojų ir būstų surašymo: išsilavinimas


Lietuvos statistikos departamentas pateikia vis daugiau atvirų duomenų rinkinių. Šiandien 2021 m. gyventojų ir būstų surašymo gyventojų atvirų duomenų rinkmenos papildytos išsilavinimo duomenimis.

Jų panaudojimo galimybės – labai plačios. Nuo įvairių mokslinių tyrimų iki visuotinai naudojamų programėlių ir mobiliųjų aplikacijų. Per du mėnesius, kai buvo atverti Gyventojų ir būstų surašymo duomenys, vartotojai juos parsisiuntė jau apie 50 tūkst. kartų.

Šiuo metu Lietuvos statistikos departamentas yra atvėręs dvylikos tyrimų duomenis: COVID-19, Gyventojų ir būstų surašymo, Žemės ūkio surašymo, Gyventojų užimtumo, pajamų ir gyvenimo sąlygų, Darbo užmokesčio struktūros ir kitų tyrimų.

Nuasmeninti duomenų rinkinių įrašai parengti taip, kad nebūtų galima tiesiogiai arba netiesiogiai identifikuoti statistinio stebėjimo vieneto.  

Duomenų rinkiniai pateikti patogiais naudoti formatais: CSV ar Excel, kuris konvertuojamas į SASSPSS ar kitą statistinei analizei skirto paketo formatą. Georeferencinių informacinių sistemų duomenys gali būti pateikti dviem formatais: Shapefile (SHP) arba geografinių duomenų bazė (GDB). 

Iki metų pabaigos planuojama atverti dar Lietuvos statistikos departamento rengiamų duomenų rinkinių.

Visus Lietuvos statistikos departamento atvirų duomenų rinkinius rasite čia:
https://osp.stat.gov.lt/atviri-duomenys/.
 

Kontaktinė informacija
Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyrius
Tel. (8 5)  2364 888
El. p. info@stat.gov.lt