???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Europos didžiųjų duomenų hakatone* dalyvaus ir Lietuvos komanda


Kovo 5–9 d. vyksta Europos statistikos tarnybos (Eurostato) organizuojamas Europos didžiųjų duomenų hakatonas.

Jame dalyvauja ir programines naujoves kuria Lietuvos statistikos departamento komanda: duomenų analitikai Marijus Bernotas ir Jonas Bačelis bei departamento partneris – Julijonas Kikutis, dirbantis su Valstybės duomenų valdymo informacine sistema.

Šių metų hakatonas orientuotas į pandemijos poveikio ekonomikai, ekonomikos atsigavimo politikos temas. Komandos analizuos tarptautinės prekybos didžiuosius duomenis.

Europos didžiųjų duomenų hakatone nustatyti trys pagrindiniai uždaviniai:

  1. spręsti statistikos problemas pasitelkus algoritmus ir prieinamus didžiuosius duomenis;
  2. sukurti naujų produktų prototipus, įskaitant vizualizavimo įrankius, kuriuos galėtų savo darbe naudoti nacionalinės statistikos tarnybos;
  3. skatinti mokslininkų, ekspertų, statistikų ir verslo partnerystę, siekiant informuoti apie didžiųjų duomenų naudojimo oficialiojoje statistikoje iniciatyvas ir galimybes.

Paraiškas dalyvauti hakatone galėjo pateikti komandos, kurias turėjo sudaryti asmenys iš nacionalinių statistikos institucijų ar valstybinių duomenų mokslininkai bei partneriai. Iš viso hakatone leista dalyvauti 34 komandoms (31 komanda deleguota nacionalinių statistikos tarnybų ir 3 – EMOS (European Master in Official statistics) tinklo narių).

Hakatono metu komandos kurs duomenų produktų prototipus. Po dviejų dienų dalyviai turės pristatyti savo produkto idėją. Vertintojų grupė išrinks geriausią idėją. Penkios komandos laimės antrąją vietą. Nugalėtojas ir vicečempionai savo prototipus turės pristatyti per baigiamąją konferenciją, kovo 9 d.

Lietuvių komanda gavo užduotį sukurti švieslenčių aplikaciją imituoti ir prognozuoti tarptautinės prekybos tinklą su dideliu prekių ir laiko parinktimis. Komanda taip pat turės atsižvelgti į veikiančią tarptautinės prekybos politiką ir duomenų analizės galimybes.


* Hakatonas – tai įvairių specialistų darbo maratonas, skirtas sukurti naujus programinės įrangos produktus. Tai bendras duomenų mokslininkų, analitikų, programuotojų, marketingo specialistų, dizainerių, projekto vadovų ir įvairių kitų specialistų, kurie dalyvauja kuriant programinį gaminį, renginys. Skirtingų sričių specialistai per labai trumpą laiką – keletą dienų – generuoja idėjas, keičiasi savo patirtimi, bendrauja ir kuria naują produktą – mobiliąją programėlę, naują paslaugą, kuriai reikalinga programinė įranga, interneto puslapį ar kt.