???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Europos statistikos konkurse pirmavo kauniečiai

 

Šių metų Europos statistikos konkurso nacionalinio etapo nugalėtojais vyresniųjų moksleivių grupėje tapo Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijos komanda „Terra“, o jaunesniųjų – Kauno Kazio Griniaus progimnazijos komanda „The Stats“.

Iš viso šiais metais Europos statistikos konkurse, kuris skirtas didinti moksleivių statistinį raštingumą ir skatinti juos domėtis statistika, dalyvavo 41 komanda: 19 vyresnių (16–18 m.) ir 22 jaunesnių moksleivių (14–16 m.) komandos. Antrajame etape – atitinkamai 6 ir 9.

Konkursu daugiausia susidomėjo Vilniaus ir Kauno moksleiviai, tačiau buvo komandų ir iš Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos, Kretingos rajono Salantų gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos. Pastarosios gimnazijos mokiniai šiame konkurse dalyvauja jau ne pirmus metus ir pernai buvo patekę net į tarptautinį etapą, kuriame nedaug trūko iki prizinių vietų.

Vertinimo komisijai nebuvo lengva išrinkti nugalėtojus, nes visos komandos išradingai ir išsamiai nagrinėjo įvairias problemas: gyventojų sudėties, senėjimo, migracijos, sveikos gyvensenos pokyčių, žalingų įpročių, apžvelgė verslo tendencijas, švietimo padėtį, vakcinavimo statistiką.

Publikos ir komisijos nuomonės beveik sutapo. Publikos simpatijas balsuojant socialiniuose tinkluose A grupėje pelnė Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijos komanda „Terra“. Kauno Jėzuitų gimnazijos komanda „Als“ ir Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos komanda „Blitz“ surinko vienodą skaičių taškų. B grupėje daugiausia patiktukų sulaukė Kauno Kazio Griniaus progimnazijos komanda „The Stats“, Šilutės Vydūno gimnazijos komanda „Eureka“, Kretingos rajono Salantų gimnazijos komanda „Žemaitukai“.


Komisijai įvertinus visus darbus, pridėjus publikos balsavimo rezultatus, paskelbti nugalėtojai:

Europos statistikos konkurso nacionalinio etapo prizinės vietos

A grupė (vyresnieji moksleiviai)

1 vieta – Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijos komanda „Terra“

https://arcg.is/0m4XCT

2 vieta – Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „Als“

https://osp.stat.gov.lt/documents/10180/8540352/39_ALS.pdf

3 vieta – Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos komanda „Blitz“

https://osp.stat.gov.lt/documents/10180/8540352/63_Blitz.pdf


B grupė (jaunesnieji moksleiviai)

1 vieta – Kauno Kazio Griniaus progimnazijos komanda „The Stats“

https://youtu.be/dK5XrJjXNtk

2 vieta – Kretingos rajono Salantų gimnazijos komanda „Žemaitukai“

https://prezi.com/i/view/AdViKm7fcX8zmDGPhqnd

3 vieta – Šilutės Vydūno gimnazijos komanda „Eureka“

https://arcg.is/0DLmzr


Visi šių metų dalyviai ir jų mokytojai bus apdovanoti dovanų kuponais, o pirmųjų dviejų vietų nugalėtojai patenka į Europos statistikos konkurso tarptautinį etapą – finalą. Iš viso tarptautiniame etape varžysis šešiolikos šalių komandos. Joms iki gegužės 9 dienos reikės pateikti vaizdo klipą anglų kalba apie melagienas.

Nuoširdžiai dėkojame visoms komandoms, dalyvavusioms nacionaliniame konkurso etape, sveikiname nugalėtojus ir linkime jiems sėkmės varžantis su kitų Europos šalių moksleiviais.