???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Eurostato svetainė – patogesnė ir aiškesnė


Europos sąjungos statistikos tarnyba (Eurostatas), rengianti ir teikianti palyginamą Europos Sąjungos statistinę informaciją, atnaujino savo interneto svetainę. Naujas svetainės dizainas ir informacijos pateikimas, anot Eurostato atstovų, bus patrauklesnis ir patogesnis vartotojui. Tuo pat metu prie ankstesnės svetainės pripratusiems vartotojams bus nesunku atpažinti buvusią svetainės struktūrą. 

Pagrindiniame Eurostato svetainės puslapyje skelbiami naujausi pranešimai, pranešimų kalendorius, dėmesio centre esanti informacija, pagrindiniai rodikliai. Statistinė informacija, kaip ir anksčiau, pateikiama pagal devynias temas, vartotojams paruoštos jau suformuotos teminės rodiklių lentelės. Atnaujintoje duomenų bazėje svetainės lankytojai ir patys gali susiformuoti lenteles, jas koreguoti, parsisiųsti norimu formatu. Patogesnė tapo ir paieškos funkcija.  

Naujojoje svetainėje galima rasti nemažai interaktyvios ir vizualizuotos statistikos – žemėlapius, grafikus, infliacijos skaičiuoklę, verslo ciklo laikrodį, iliustruotą regioninę statistiką, mobiliųjų programėlių. Ypač naudingas Europos statistikos gidas, kuriame lengvai randami paaiškinimai apie statistiką, statistinius tyrimus, naudingas nuorodas. Tai tikra statistikos enciklopedija, pateikiama vartotojams jau įprastu laisvosios enciklopedijos „Vikipedija" principu.

Kartu su svetaine pasikeitė ir jos adresas. Nuo šiol Eurostato svetainės adresas – http://ec.europa.eu/eurostat .


Daugiau apie svetainės pokyčius galite rasti čia .

Primename, jog Lietuvos statistikos departamentas teikia konsultacijas dėl informacijos paieškos Eurostato svetainėje. Prireikus konsultacijos, kviečiame kreiptis tel. (8 5)  236 4855 arba el. p. eurostatgidas@stat.gov.lt .