???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Infografikų dirbtuvėse – kaip skiriasi miestai ir regionai


Lietuvos statistikos departamentas su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija jau septintąjį kartą organizavo kūrybines infografikų dirbtuves. Jose studentai analizavo miestų ir regionų skirtumus ir esamą statistiką atvaizdavo vaizdžiuose, kūrybiškuose, o kartais šmaikščiuose infografikuose.

Šių metų uždavinys buvo pagal įvairią statistiką palyginti tarpusavyje Lietuvos miestus ar regionus ir atvaizduoti tai infografikuose. Studentai rinkosi aplinkos, žemės ūkio, klimato kaitos, temas. Kiti atkreipė dėmesį į aktualias migracijos, kainų pokyčių tendencijas. Lietuvos statistikos departamento specialistai jaunuosius dizainerius supažindino su šių sričių statistika, konsultavo duomenų pateikimo klausimais.

Dviejų dizaino krypties studijų grupių studentai iš viso sukūrė 56 infografikus.

Prie projekto prisijungė ir kitų šalių studentai, studijuojantys pagal mainų programas.

Lietuvos statistikos darbuotojai išrinko vaizdingiausius, geriausiai idėją ir informaciją perteikiančius infografikus. Daugiausia balsų surinko A. Sakalauskaitės infografikas „Užregistruotų gaisrų skaičius ir žuvusių žmonių skaičius pagal apskritis Lietuvoje 2020 m.“, antroji vieta atiteko T. Pertausko infografikui „Santuokų rodiklis 2020 m.“, trečioji – „Ū. Balkytei 2020 m. mirusiųjų skaičius dėl alkoholinės kepenų ligos“. Šių darbų autoriai bus apdovanoti Statistikos departamento dovanomis.

Dėkojame už bendradarbiavimą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakultetui, ypač Jonui Malinauskui, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkui ir dėstytojui, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos ir Lietuvos dizaino tarybos nariui bei Birutei Bikelytei, Grafikos dizainerei, iliustratorei ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojai.

Geriausių infografikų dešimtukas:

  1. A. Sakalauskaitė „Užregistruotų gaisrų skaičius ir žuvusių žmonių skaičius pagal apskritis Lietuvoje 2020 m.“

  2. T. Petrauskas „Santuokų rodiklis 2020 m.“

  3. Ū. Balkytė „2020 m. mirusiųjų skaičius dėl alkoholinės kepenų ligos“

  4. A. Paplauskaitė  „Žąsų ir ančių skaičius metų pradžioje“

  5. O. Nasevičius „Krituliai per 2017 m.“

  6. A. Maksėlytė „Krituliai Lietuvos miestuose“

  7. K. Izganaitytė „Meno mėgėjų kolektyvų skaičius pagal apskritis 2020 m.“

  8. F. Dayekh  „Verslinis žuvų sugavimas Baltijos jūroje“

  9. Jatulytė „Būstų skaičius“

  10. S. Kasperavičiūtė „Bičių skaičius metų pradžioje“; S. Dulevičiūtė „Teršalų, išmestų į aplinkos orą iš stacionarių taršos šaltinių“