???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Lietuvos statistikai – žingsnių iššūkio „EuroStep 2021“ lyderiai


42,4 tūkst. kilometrų, arba 60,99 mln. žingsnių. Tiek nueita žingsnių iššūkio „EuroStep 2021“, kuriame dalyvavo Europos statistikos tarnybų darbuotojai, metu.

Statistikai 12 savaičių varžėsi tarpusavyje ir su savimi – nueiti truputį daugiau nei vakar, daugiau nei praėjusią savaitę. „Dalyvaujant iššūkyje tikrai pagauna azartas. Jauti atsakomybę už savo komandą ar savo šalį, sieki pirmauti. Ir iš tiesų viršiji savo įprastą nueinamų žingsnių normą“, – kalbėjo vienas iš „Savaitės ėjiko“ titulą pelniusių „EuroStep 2021“ dalyvių Andrius Čiginas, dirbantis Lietuvos statistikos departamente. Kasdien į darbą 6 kilometrus einantis specialistas per dieną nueina ne mažiau nei 20 tūkst. žingsnių. A. Čiginas pastebėjo, kad vaikščiojimas padeda susikaupti ir atlikti užduotis, kaip jis pats sako: „Galva geriau dirba“.

Iššūkiu „EuroStep 2021“ buvo siekiama suvienyti Europos statistikos departamentų darbuotojus vienam tikslui – skatinti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Iššūkį organizavo Lietuvos statistikos departamentas kartu su mobiliosios aplikacijos #walk15 kūrėjais. Jame dalyvavo 143 statistikos darbuotojai iš 8 Europos šalių. Iš vienos šalies galėjo dalyvauti ne daugiau nei 30 asmenų. Kiekvienas jų per visą laikotarpį vidutiniškai nuėjo apie 382 tūkst. žingsnių, o visi kartu apėjo Žemę ir dar truputį daugiau – 42,4 tūkst. kilometrų, arba 60,99 mln. žingsnių.

Aktyviausi buvo dviejų Baltijos šalių statistikos departamentų darbuotojai – tarp iššūkio dalyvių jų buvo daugiausia: pirmąją vietą užėmė Lietuvos statistikos departamento ėjikai (16,16 mln. žingsnių), antrąją – latviai (15,78 mln. ), tretieji liko slovėnai (12,06 mln. žingsnių). Dėkojame ir kitoms prie iššūkio prisijungusioms šalims: Nyderlandams, Švedijai, Airijai, Rumunijai, Lichtenšteinui.

„Savaitės ėjiko“ diplomus gavo trys Lietuvos statistikos departamento darbuotojai: jau minėtas A. Čiginas, taip pat Emanuelis Šakalys, Daliutė Kavaliauskienė.

Remiantis programėlės #walk15 informacija, vienas lengvuoju automobiliu nuvažiuojamas kilometras lemia 180 g CO2 emisiją. Norint sugerti šį CO2 kiekį, reikalingi net 5 medžiai. Vieną automobiliu nuvažiuojamą kilometrą prilyginus 1 400 žingsnių, „pasodinami“ 5 virtualūs medžiai. Tad „EuroStep 2021“ dalyvių dėka buvo pasodinti beveik 218 tūkst. virtualių medžių!