???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Oficialiosios statistikos portalas

 

Lietuvos statistikos departamentas vasario 20 d. pristato visuomenei Oficialiosios statistikos portalą, o kartu su juo – ir atnaujintą Lietuvos statistikos departamento interneto svetainę.

Oficialiosios statistikos paslaugų portalo projektas, inicijuotas Lietuvos statistikos departamento ir skirtas modernizuoti oficialiosios statistikos teikimo paslaugą iš esmės pagerinant šios paslaugos patogumą, prieinamumą ir kokybę, buvo finansuojamas Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Naujojo portalo tikslas ir pagrindinė funkcija – suteikti visuomenei patogią prieigą prie oficialiosios statistikos, išplėsti statistinių rodiklių analizės ir atvaizdavimo galimybes. Numatyta, kad ateityje visi statistiniai rodikliai, rengiami pagal Oficialiosios statistikos darbų programą, bus integruoti į portalą. Tai iš esmės pagerins jų palyginamumą ir analizę.  

Šiuo metu portalo pagrindas yra Lietuvos statistikos departamento rengiami ir rodiklių duomenų bazėje skelbiami statistiniai rodikliai. Portale vartotojai ras medžio principu pagal statistikos sritis pateikiamus statistinius rodiklius. Pagrindinė naujovė – duomenų analizės komponentas, leidžiantis vartotojui pačiam susidaryti lenteles iš skirtingų statistinių rodiklių ir juos atvaizduoti.  

Artimiausiu metu toliau pildysime portalą aprašomąja bei statistine informacija, nuorodomis, sąsajomis ir kita informacija. Kol nebus baigti visi informacijos rengimo ir perkėlimo darbai, vartotojų patogumui veiks ir ankstesnė Lietuvos statistikos departamento svetainė bei Rodiklių duomenų bazė.