???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Pirmasis sezoninio išlyginimo vartotojų grupės posėdis

 

2012 m. vasario 8 d. Lietuvos statistikos departamente buvo surengtas pirmasis sezoninio išlyginimo vartotojų grupės (angl. Seasonal Adjustment User Group, SAUG) posėdis. Šią grupę sudaro nacionalinių statistikos tarnybų, Eurostato, Europos centrinio banko ir nacionalinių centrinių bankų atstovai.

Posėdžio metu buvo aptarti darbo grupės įgaliojimai, uždaviniai ir tikslai, pristatyta nauja programinės įrangos sezoninei komponentei vertinti „JDemetra+" versija bei planuojami šios programinės įrangos tobulinimo darbai.

Be to, buvo aptarta sezoninio išlyginimo kokybės statistika ir pristatyti nauji tiesioginių ir netiesioginių metodų bandymų rezultatai. Darbo grupės nariai informuoti apie planuojamą naujokų el. mokymą sezono įtakos šalinimo srityje. Buvo priimtas artimiausių veiksmų planas.

Kitas darbo grupės susitikimas planuojamas spalį Liuksemburge. Išsami informacija apie darbo grupės veiklą pateikta bendradarbiavimo tarp mokslininkų ir oficialiosios statistikos rengėjų (angl. Collaboration between Researchers and Official Statisticians, CROS) portale.