???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Statistikų konferencijoje – specialistai iš 20 šalių


Tarptautinė statistikos tarnybų marketingo ir interneto duomenų bazių konferencija (angl. IMAODBC) šiais metais vyksta Lietuvoje. Ji prasideda pirmadienį, rugsėjo 6 d., ir truks visą savaitę.

Konferencijos akcentai – statistinės informacijos vartotojų poreikių tyrimai ir ryšių su visuomene valdymas, Web 2.0 taikymas, informacijos sklaidos duomenų bazių architektūra, modeliai, patogumas vartotojui, vaizdinis statistinės informacijos pateikimas, inovatyvios paslaugos ir naujų vartotojų pritraukimas, socialinių tinklų naudojimas informacijos sklaidai ir komunikacijai, gyventojų surašymų populiarinimas. Konferencija ypač svarbi įgyvendinant oficialiosios statistikos viešumo ir prieinamumo principą.

Per penkias konferencijos dienas pristatomi 34 pranešimai. Juos skaitys ir diskusijose dalyvaus statistikos tarnybų ir tarptautinių organizacijų specialistai iš 20 valstybių. Tarp pranešėjų bus ir Tarptautinio valiutos fondo, Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos atstovai.

IMAODBC konferencija organizuojama jau keturioliktąjį kartą. Pirmųjų konferencijų iniciatoriai buvo JAV, Kanados, Australijos, Didžiosios Britanijos, Naujosios Zelandijos ir Suomijos statistikos biurai. 2001 m. buvo sukurta IMAODBC organizacija.

IMAODBC konferencijos yra vykusios Kanadoje, Ispanijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Suomijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, Islandijoje. O šiais metais organizuoti renginį, kaip vienam aktyviausių pasaulio statistikos bendruomenės nariui, patikėta Lietuvos Statistikos departamentui.

Konferencijose ir diskusijose šalių specialistai keičiasi savo patirtimi, susipažįsta su statistinės informacijos sklaidos naujovėmis, statistinių rodiklių duomenų bazėmis, jų prieinamumu ir patogumu vartotojams. Baigiamieji konferencijos akcentai sudėliojami dalyvių diskusijose, išrenkamas geriausias konferencijos pranešimas.