???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Statistinio raštingumo ugdymas – svarbi Valstybės duomenų agentūros užduotis


Valstybės duomenų agentūra ne tik rūpinasi statistinių duomenų rinkimu, tvarkymu bei analize, bet taip pat siekia edukuoti visuomenę apie statistikos reikšmę ir naudą kiekvieno kasdienybėje. Viena svarbiausių visuomenės grupių, su kuria nuolat palaikome ryšį – švietimo bendruomenė. Pagal poreikį organizuojame seminarus mokytojams, vedame pamokas mokyklose, kviečiame moksleivius ir mokytojus susipažinti su statistika Vilniaus Gedimino prospekte įsikūrusioje agentūroje.

Naujausias mūsų organizuotas edukacinis renginys – nuotolinis statistinio raštingumo seminaras vyresniųjų klasių mokytojams. Seminaro dalyviams papasakojome, kaip naudotis Oficialiosios statistikos portalu ir Rodiklių duomenų baze. Pristatėme Europos statistikos sistemą, Eurostato duomenų bazę, moksleiviams skirtas vizualizacijas ir edukacinius žaidimus, supažindinome su geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS). Seminare iš viso dalyvavo daugiau nei 100 mokytojų iš visos Lietuvos.

Statistinio raštingumo seminaras mokytojams yra dalis 2023 m. Europos statistikos konkurso, kurio tikslas – skatinti moksleivių smalsumą ir susidomėjimą statistika, kviesti mokytojus naudotis nauja statistikos mokymo medžiaga ir ieškoti būdų efektyviai ir kūrybiškai taikyti įgytas statistikos žinias. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos.

Siekdami kuo daugiau Lietuvos moksleivių supažindinti su statistika ir pakviesti į Europos statistikos konkursą, nuo praėjusių metų gruodžio iki šių metų kovo apsilankėme 5 Lietuvos mokyklose – Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijoje, Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, Šakių „Žiburio“ gimnazijoje, Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje ir Vilniaus Salininkų gimnazijoje. Šių vizitų metu gyvai apie oficialiosios statistikos panaudojimo galimybes papasakojome daugiau nei 200 moksleivių.

Edukaciniais tikslais mokytojai ir moksleiviai lankosi ir Valstybės duomenų agentūroje. Šiemet prisijungėme prie projekto „Vilnius yra mokykla“, kurio tikslas – bent 10 proc. pamokų perkelti į įvairias miesto erdves. Remdamiesi bendrojo ugdymo programa paruošėme dvi pamokas: 10-okus kviečiame į pamoką „Erdviniai geografiniai duomenys ir jų tyrimas taikant GIS“, o 6-okams esame pasirengę papasakoti apie statistinius duomenis ir jų interpretavimą. Registracija į šias pamokas vyksta „Vilnius yra mokykla“ platformoje.

Mokytojus, norinčius su savo klase sudalyvauti Valstybės duomenų agentūros organizuojamuose užsiėmimuose, kviečiame kreiptis el. paštu info@stat.gov.lt.