???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Tarptautinėje statistikų konferencijoje – diskusijos apie perspektyvas ir pokyčių patirtys


2023 m. balandžio 4–6 d. Valstybės duomenų agentūros generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė dalyvauja Livingstone, Zambijoje vykstančioje 17-oje Tarptautinėje oficialiosios statistikos asociacijos konferencijoje ir 3-oje Tarptautinio statistikos instituto regioninės statistikos konferencijoje „Geresnis gyvenimas 2030 m.: duomenų galios sutelkimas Afrikai ir pasauliui“ (angl. “Better Lives 2030: Mobilizing the Power of Data for Africa and the World”).

Konferencijos dėmesio centre – oficialiosios statistikos perspektyvos, inovacijų ir partnerystės skatinimas, Afrikos regiono gebėjimų, susijusių su oficialiąja statistika, stiprinimas, darnaus vystymosi tikslai, duomenų valdysena, metodologiniai klausimai, statistikos panaudojimas priimant sprendimus ir kt. Dr. Jūratė Petrauskienė Lietuvos patirtį ir siekius pristatė sesijoje „Duomenų valdymas ir oficialioji statistika: Europos perspektyva“, taip pat moderavo sesiją, skirtą sveikatos statistikos tyrimams.

Tarptautinė oficialiosios statistikos asociacija buvo įkurta 1985 m. Tai tarptautinė nevyriausybinė organizacija, vienijanti oficialiosios statistikos profesionalus visame pasaulyje. Asociacija siekia skatinti oficialiosios statistikos supratimą bei veiksmingą jos pažangą ir plėtrą per tarptautinius asmenų ir organizacijų ryšius, įskaitant oficialiosios statistikos naudotojus ir mokslo institucijas.