Informacija studentams apie praktiką


Valstybės duomenų agentūra suteikia galimybę aukštųjų mokyklų studentams atlikti praktiką.

Studentų praktikos vietos 2024 metams (PDF)

Studentų praktikos atlikimo Valstybės duomenų agentūroje tvarkos aprašas (PDF)


Studentai, norintys atlikti praktiką Valstybės duomenų agentūroje, turi kreiptis į Žmogiškųjų išteklių ir dokumentų valdymo skyrių elektroniniu paštu personalas@stat.gov.lt:

1. atsiųsti savo gyvenimo aprašymą;

2. praktikos pradžios ir pabaigos datas;

3. nurodyti kokiame skyriuje ar srityje norėtų atlikti praktiką (pasirinkti iš pateikto sąrašo).

Įstaiga, studentas ir aukštoji mokykla, kurioje jis studijuoja, sudaro trišalę praktinio mokymo sutartį ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki praktikos pradžios.
 

Studentų atsiliepimai apie praktiką
 

 

 

Ugnė,
praktiką atliko Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriuje
 

Studijuoju Vilniaus kolegijoje Ryšių su visuomene studijų programą. Šių studijų pagrindinė kryptis – komunikacija. Praktikos metu turėjau galimybę susipažinti su valstybės įstaigos veikla. Buvo įdomu pamatyti, kaip vyksta vidinė komunikacija bei prisidėti prie išorinės komunikacijos. Supratau, kokia svarbi valstybės įstaigoms tiksli, informatyvi komunikacija. Per praktiką įtvirtinau studijų metu įgytas teorines žinias apie auditorijų poreikius, komunikacijos plano rengimą ir socialinių tinklų galimybes. Išmokau tvirčiau jaustis komandoje, taip pat dirbti ir nepasimesti, kai užduotis tenka įgyvendinti savarankiškai. Manau, kad patirtis praktikoje padės tvirtus pamatus mano karjerai.


 

 

Indrė,
praktiką atliko Demografinės ir migracijos statistikos skyriuje
 

Mano studijų pagrindinė kryptis yra statistika, todėl Valstybės duomenų agentūra buvo ideali vieta išbandyti įgytas teorines žinias praktikoje. Jaučiausi tikrai visaverte komandos dalimi, dalyvavau kasdieniuose procesuose, diskusijose, prisidėjau ir dirbau prie rimtų projektų, kuriuose man patardavo ir padėdavo nuostabi ir patyrusi komanda. Savo praktika esu labai patenkinta, nes čia buvo sudarytos visos sąlygos tobulėti ir mokytis. Esu labai dėkinga už suteiktą galimybę atlikti praktiką būtent šioje įstaigoje!


 

 

Laurynas,
praktiką atliko Gyvenimo lygio ir užimtumo skyriuje
 

Studijuoju finansų ir draudimo matematiką Vilniaus universitete, savanorišką praktiką atlikau Gyvenimo lygio ir užimtumo statistikos skyriuje. Praktikos metu pastebėjau, kad mano studijų programa glaudžiai siejasi su užduotimis Valstybės duomenų agentūroje. Reikalingos ekonomikos, matematikos, statistikos, duomenų bazių ir informacinių technologijų žinios. Iškilus sunkumų, susitvarkyti su užduotimis padėjo puikūs šio skyriaus specialistai: Martynas Stasiukynas ir praktikos vadovas Dainius Vyšniauskas. Praktika Valstybės duomenų agentūroje suteikė dar daugiau motyvacijos pasisemti kuo daugiau žinių iš studijų. Drąsiai galiu teigti, kad praktika Valstybės duomenų agentūroje yra geras pasirinkimas matematikos studentams, kadangi statistikos praktinis panaudojimas gali būti labai naudingas investuojant. Labai džiaugiuosi gavęs galimybę atlikti praktiką būtent čia!


 

 

Kristijonas,
praktiką atliko Metodologijos ir kokybės skyriuje
 

Studijuoju matematiką, domiuosi statistika ir ruošiuosi tęsti mokslus būtent šioje srityje, praktikos atlikimas Valstybės duomenų agentūroje buvo labai naudinga patirtis. Praktiką vertinu labai teigiamai, nepaisant dėl COVID-19 susiklosčiusios situacijos, jaučiausi kaip pilnavertis darbuotojas, kasdien kontaktavau tiek raštu tiek skambučiais su kolegomis, kurie stengėsi atsakyti į visus mano klausimus ir atvirai reagavo į mano pasiūlymus. Gavau puikią progą pritaikyti universitete sukauptas žinias apie modeliavimą ir statistiką, galėjau įgyti darbinės patirties su Rstudio bei prisidėti prie rimtų ir įdomių VDA projektų, tad šią praktiką rekomenduočiau visiems, norintiems įsitikinti ar statistika yra būtent tas kelias, kuriuo jie norėtų eiti savo gyvenime.


 

 

Greta,
praktiką atliko  Metodologijos ir kokybės skyriuje
 

Praktika Valstybės duomenų agentūroje, Metodologijos ir kokybės skyriuje, buvo labai naudinga patirtis. Jos metu gavau galimybę ne tik pasitikrinti universitete jau įgytas žinias, bet ir išmokti visai naujų dalykų, kurių universitete, bent jau bakalauro studijų metu, nėra galimybės išmokti. Prie puikios praktikos kokybės prisidėjo kvalifikuoti specialistai, kurie visos praktikos metu nuoširdžiai ir atidžiai atsakinėjo į iškilusius klausimus bei padėjo sėkmingai įvykdyti skirtas užduotis. Esu labai dėkinga už suteiktą progą mokytis ir įgyti realios patirties. Drąsiai rekomenduočiau praktiką VDA!


 

 

Paulius,
praktiką atliko Demografinės ir migracijos statistikos skyriuje


Praktiką Valstybės duomenų agentūroje rinkausi, nes norėjau pamatyti ir pajausti, kaip iš tikrųjų dirbama su duomenimis, kaip sprendžiamos įvairios problemos bei, kaip tai analitiškai atrodo. Komanda tikrai buvo įdomi ir draugiška, padėdavo, kai iškildavo klausimų. Patirtis tikrai buvo naudinga ir labai džiaugiuosi, kad atlikau praktiką čia. Itin džiaugiuosi, kad šiuo metu esu Valstybės duomenų agentūros komandos dalis.


Dokumento atnaujinimo data: 2023-11-21