Atgal

Darbuotojai jaučiasi svarbūs


„Dar niekada krūvis nebuvo toks didelis, tačiau niekada nejaučiau, kad mano darbas toks reikšmingas ir svarbus visuomenei“, – prasitarė viena Lietuvos statistikos departamento darbuotoja.

Praėjusiais metais prasidėjusi pasaulinė pandemija visiems atnešė daug iššūkių – tiek valstybei, tiek verslams, tiek gyventojams. Prie pasikeitusios situacijos reikėjo greitai prisitaikyti ir Lietuvos statistikos departamento darbuotojams: darbas iš namų, nuotoliniai susitikimai ir bendravimas su kolegomis vien per nuotolį, greitas darbo organizavimo pertvarkymas, o kartu nauji darbai – operatyvios informacijos apie pandemiją skelbimas bei ambicingas Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos kūrimas. 

Per pandemiją ne procentais, o kartais išaugo ir Oficialiosios statistikos portalo lankomumas, užklausų bei citavimų žiniasklaidoje skaičius. Ir nors pasiekti tokius rezultatus ir operatyviai išspręsti šias problemas prireikė daug laiko, pastangų bei viso susitelkusio kolektyvo, darbuotojų pasitenkinimas darbu išaugo. Tai parodė kas dvejus metus atliekamos Lietuvos statistikos departamento darbuotojų apklausos duomenys. Darbuotojų pasitenkinimo lygis siekia 83 proc. Tai dešimt procentinių punktų daugiau nei 2018 ar 2014 m. Praėjusiais metais departamente darbuotojų kaita buvo pati mažiausia per visą dešimtmetį, o šeši anksčiau išėję darbuotojai grįžo dirbti į departamentą.

Net 97 proc. į anketos klausimus atsakiusių darbuotojų teigė, jog jiems patinka jų darbas. 89 proc. mano, jog geras darbas departamente tikrai įvertinamas. Itin padidėjo ir pasitenkinimas atlyginimu. 64 proc. apklaustųjų mano, jog departamente dirbti geriau nei kur kitur. Darbuotojai teigė, jog santykiai su tiesioginiu vadovu yra geri, jie pasitiki savo vadovu ir jaučiasi atsakingi už savo darbo rezultatus, itin gerai vertino santykius su kolegomis, darbo atmosferą, efektyvumą ir darbų organizavimą, komunikaciją įstaigos viduje bei bendravimą su vadovybe. Neigiamai dažniausiai darbuotojai vertino darbo aplinką, kabinetus ir darbo priemones, informaciją apie atliekamus darbus ir kokybės politiką.

Darbuotojai ypač gerai vertino galimybessavo darbe tobulėti. Per metus darbuotojams buvo organizuoti 350 mokymų.

„Nuolat galvojame, kaip padaryti, kad mūsų darbuotojai didžiuotųsi, jog dirba Statistikos departamente, ir jiems čia dirbti būtų gera“, – sako personalo vadovė Simona Stonienė. Tarp įvairiausių motyvacinių priemonių – ir jaukios darbo aplinkos kūrimas, vaikų kambario įrengimas, kuriame gali pabūti darbuotojų vaikai, darbuotojams skirti renginiai ir net nemokami apsilankymai pas psichologą, nes pandemijos metu daugelis žmonių jaučia nerimą, juos kamuoja prislėgta nuotaika, nežinomybė. Netolimoje ateityje planuojama atnaujinti turimą poilsio kambarį, dušus, nes daug darbuotojų vyksta į darbą dviračiais, žaliąją erdvę vidiniame kieme, tikimasi, kad pavyks įsirengti nedidelę sporto salę.