Atgal

Europos Sąjungos (ES) dvynių programos projektas Jordanijoje


Misijos Jordanijoje, 2023 m. vasaris

Vykdydami ES dvynių projektą Jordanijoje, Valstybės duomenų agentūros ekspertai 2023 metų vasario mėnesį dalyvavo įgyvendinant 2 veiklas. 

Vasario 12–16 d. vyko misija „Vertinimo mažose srityse teorija ir geroji praktika – 1 dalis. Tiesioginių įverčių glodinimas ir manipuliavimas duomenimis”. Misijos metu Valstybės duomenų agentūros ekspertai kartu su ISTAT (Italija) ekspertu pristatė teoriją, kurią iliustravo praktinėmis užduotimis naudojant dirbtinius duomenis. Pristatytas teorinis įvadas į mažų sričių vertinimą, daugiausia dėmesio skiriant tiesioginių įverčių glodinimui ir manipuliavimui duomenimis, aptartos Jordanijos statistikos turimos informacijos spragos, tiesioginio ir netiesioginio vertinimo galimybės. Misijos metu taip pat vyko R programos mokymai.
Vasario 20–23 d. Valstybės duomenų agentūros ekspertas kartu su kolegomis iš Danijos įgyvendino misiją, skirtą informacijos saugumui. Misijos tikslas buvo padėti Jordanijos partneriams pagerinti dabartinę IT saugumo padėtį Jordanijos statistikos departamente. Valstybių narių ekspertai pristatė saugumo standartą ISO 27001 ir pasidalijo valstybėse narėse taikomo IT techninio ir loginio saugumo gerąją patirtimi. Misijos rezultatas – parengtos ir aukščiausiajai vadovybei pateiktos rekomendacijos dėl IT saugumo Jordanijos statistikos departamente.