Atgal

Europos statistikos konkursą laimėjo belgai ir lenkai


Jau aišku kas laimėjo 2019–2020 mokslo metais surengtą 2020 Europos statistikos konkursą. Tai komandos iš Belgijos ir Lenkijos. Tarp 57 antrojo etapo konkurso dalyvių buvo ir dvi komandos iš Lietuvos.

Daugiau nei 17 tūkst. studentų iš 17 šalių registravosi dalyvauti trečiajame statistinio raštingumo konkurso etape.

Po įtempto nacionalinio etapo visos laimėjusios komandos buvo kviečiamos pristatyti dviejų minučių trukmės vaizdo medžiagą tema „Jaunimas Europoje“. Pasinaudodami oficialiais statistiniais duomenimis, dalyviai turėjo parodyti, su kokiais aktualiais klausimais savo šalyje ar regione šiomis dienomis susiduria jaunimas. COVID-19 pandemijos sukelti iššūkiai nesutrukdė šiame konkurse dalyvavusiems moksleiviams parengti tikrai stebinančią ir įdomią vaizdo medžiagą.

Siekdama atrinkti geriausią vaizdo įrašus, Europos ekspertų komisija vertino 57 moksleivių pristatytus darbus: 14–16 metų amžiaus grupės (27 vaizdo įrašai) ir 16–18 metų amžiaus grupės (30 vaizdo įrašų). Tarp jų buvo ir dvi pirmąjį – nacionalinį etapą laimėjusios komandos iš Šilutės Vydūno gimnazijos.


14–16 metų amžiaus grupės nugalėtojai

Jaunesniojo amžiaus (14–16 metų) moksleivių grupėje aukščiausias apdovanojimas skirtas NILGADRIES komandai iš Belgijos. Savo vaizdo pristatyme komanda dalijosi mintimis apie dviejų skirtingose Belgijos regionuose gyvenančių penkiolikmečių Emmos ir Nathano ateitį: jų išsilavinimą, užimtumą, sveikatą ir gerovę. Komisijos narius sužavėjo puiki vaizdo pristatymo kokybė. Puikiai įvertinta aiškiai išsakyta nuomonė ir su nacionaliniais duomenimis pristatyta regioninių skirtumų analizė.

Antrą ir trečią vietas laimėjusių komandų dalyviai pasirinko gyvo veiksmo vaizdo įrašus, gvildenančius aktualias temas. Antra vieta teko TEGLZAROŽE komandai iš Slovėnijos, daugiausia dėmesio skyrusiai pagrindinei veikėjai Marijai ir jos pristatomoms švietimo bei darbo rinkos galimybėms. Vaizdo medžiagą apie išmetamą anglies dioksido kiekį pristačiusi RESIITO komanda iš Estijos, užėmė trečiąją vietą.

Geriausiųjų penketuką užbaigia CERVICALIA (Lenkija) ir Tristat (Italija) komandos.

Lietuvos komandos – Šilutės Vydūno gimnazijos komandos vaizdo klipas, dalyvavęs Europos konkurse jaunesniųjų amžiaus grupėje.  


16–18 metų amžiaus grupės nugalėtojai

Vyresniojo amžiaus (14–16 metų) moksleivių grupėje aukščiausias apdovanojimas skirtas ORŁY_Z_IV komandai iš Lenkijos. Pasitelkę Lego kaladėlių animacijos priemones, moksleiviai analizuoja aktualius, Covid19 pandemijos metu kilusius, klausimus. Komisija buvo sužavėta ne tik komandos kūrybišku, įtaigiu ir novatorišku požiūriu, bet ir būdu, kuriuo jie naudojosi ieškodami su dabartine krize susijusių duomenų.

Antrą ir trečią vietas laimėjusios komandos surinko panašų taškų skaičių. Cirurgiões moksleivių grupė iš Portugalijos, pristačiusi pagrindinio veikėjo Tedo gyvo vaizdo pasakojimą apie galimybes darbo rinkoje, užėmė antrą vietą. Trilussa komandos dalyviams iš Italijos už animuotą vaizdo medžiagą apie vairavimą išgėrus skirta trečia vieta.

HAKUMA (Lenkija) ir MARS (Prancūzija) moksleivių grupės taip pat pakliuvo į geriausiųjų penketuką. Lietuvos komandos – Šilutės Vydūno gimnazijos komandos vaizdo klipas, dalyvavęs Europos konkurse vyresniųjų amžiaus grupėje.  


Virtuali apdovanojimų teikimo ceremonija vyks 2020 m. spalio 5 d. 16 val. CET (Centrinės Europos laiku).

Šių metų komisiją sudarė komunikacijos, žurnalistikos, gamtos mokslų, žaidimų ir vaizdo gamybos ekspertai.

  • Agueda Gras-Velazquez, European Schoolnet Gamtos mokslų departamento vadovas

  • Eva Lopez, Deutsche Welle (DW) Inovacijų diegimo vadovas ir duomenų žurnalistas

  • Harutyun Tsatryan, European Youth Press Vykdomosios valdybos narys, atsakingas už projektus ir partnerystę

  • Helle Harbo Holm, Statistics Denmark Spaudos tarnybos vadovas

  • Jo Røislien, Medicinos statistikos ir mokslinės komunikacijos profesorius

  • Kimmo Vehkalahti, Helsinkio universiteto Socialinių duomenų mokslo centro vyresnysis dėstytojas

  • Maja Andlovic ir Domen Ožbot, Videokeks gamyba

  • Péter Kovács, Szeged universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dekanas ir Statistikos ir demografijos departamento vadovas

  • Samantha Clarke, Coventry universiteto Meno, atminties ir bendruomenių centro Ateities dizaino skyriaus docentė

  • Tim Allen, Eurostato Sklaidos skyriaus vadovo pavaduotojas, komisijos pirmininkas


Išsamesnė informacija https://esc-2020.eu/