Atgal

Europos statistikos konkurso antrajame etape geriausi buvo kauniečiai


Jau trečius metus Lietuvos moksleiviai dalyvauja Europos statistikos konkurse. Šiais metais pirmajame etape varžėsi ir statistikos užduotis sprendė apie dvidešimt komandų iš Vilniaus, Kauno, Šilutės, Klaipėdos, Gargždų mokyklų.

Geriausiai užduotis išsprendę moksleiviai pateko į antrąjį etapą, kuriame pagal pasirinktas temas atliko statistinių duomenų analizę. Jų darbus analizavusi komisija pagal numatytus kriterijus skyrė vertinimo balus. Komisijai įvertinus pirmojo etapo statistinių užduočių sprendimo rezultatus, antrosios užduoties atlikimą bei atsižvelgus į publikos balsus, kurie komandoms buvo skiriami socialiniuose tinkluose, išrinkti nugalėtojai. Vyresniųjų mokinių grupėje absoliutūs lyderiai buvo Kauno jėzuitų gimnazijos komandos „Botanikai“ nariai, antroje vietoje liko Šilutės Vydūno gimnazijos komanda „Progredis“. Trečiąją vietą užėmė Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda „Dovanok“.

Jaunesniųjų moksleivių grupėje pirmoji vieta atiteko Kauno jėzuitų gimnazijos komandai „FF91A4“, antroji – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos komandai „Supermoda“, trečia liko Klaipėdos Baltijos gimnazijos komanda „KBG_IN_1“s.

Pirmąją ir antrąją vietas užėmusios komandos patenka į tarptautinį Europos statistikos konkurso etapą, kuriame turės kurti vaizdo įrašus ir varžysis dėl vertingų prizų.

Europos statistikos konkursas skirtas moksleivių ir mokytojų statistiniam raštingumui, smalsumui ir susidomėjimui oficialiąja statistika skatinti. Mokytojai taip pat skatinami pasitelkti naują metodinę medžiagą mokant statistikos ar kitų disciplinų, mokymo tikslams naudoti oficialiąją statistiką ir taikyti įgytas statistines žinias įvairiose gyvenimo srityse.

Vykstant šiam konkursui organizuojamos ir statistinio raštingumo pamokos mokiniams ir mokytojams. Viena iš statistinio raštingumo pamokų vyks balandžio 14 d., ketvirtadienį. Jos metu moksleiviai bus supažindinami su šalies oficialiąja statistika, jos rengimu, su Europos statistika. Praktiškai bus parodyta, kaip rasti norimus duomenis, naudotis GIS aplikacijomis. Pamoka vyks nuotoliniu būdu ir bus transliuojama gyvai Lietuvos statistikos departamento socialiniuose tinkluose.

Balandžio 20 d., trečiadienį, vyks statistinio raštingumo seminaras, skirtas mokytojams. Jo metu bus aptariama, kaip rasti reikiamą statistiką, kaip statistikos naudojimą įtraukti į mokymosi procesą. Pamoka vyks nuotoliniu būdu ir bus transliuojama gyvai Lietuvos statistikos departamento socialiniuose tinkluose.