Atgal

Įvyko pirmoji Valstybės duomenų konferencija


Sausio 19 d. įvyko Valstybės duomenų konferencija 2023 „Raktas: vizijos ir transformacijos“, kurioje sprendimų priėmėjai, politikai, ekonomistai, institucijų ir visuomenės atstovai susirinko aptarti įrodymais grįstų sprendimų svarbos valstybės valdymo procese.

Konferenciją atidariusi Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė akcentavo, kad duomenimis grįstas valdymas svarbus jau šiandien. Aptardama krizines situacijas – COVID-19 pandemiją, neteisėtą migraciją, karo pabėgėlių iš Ukrainos situaciją – kanclerė pažymėjo teikiamų duomenų greičio svarbą ir Valstybės duomenų agentūros indėlį į vykstančius pokyčius: „Tai, kad agentūra turi ir geba pateikti didelę dalį reikalingų duomenų bei greitai integruoti naujus, daro ją ypatingai svarbią. Jūsų institucija yra šio pokyčio kritinė infrastruktūra.“

Atidarymą tęsė Valstybės duomenų agentūros generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė, kuri pasveikino susirinkusius konferencijos dalyvius ir pristatė nuo šių metų sausio 1 d. pasikeitusį organizacijos pavadinimą: „Ši nauja ir ambicinga organizacija yra pastatyta ant tvirtų ir patikimų šimtametės Lietuvos statistikos pamatų. Ji perėmė fundamentalias tradicijas ir suteikė joms naują erdvę.“

Plenarinėje sesijoje pranešimus skaitė ir savo įžvalgomis duomenų naudojimo klausimais dalijosi užsienio pranešėjai – dr. Emmanuel Letouzé, ne pelno siekiančios think-and-do-tank organizacijos „Data-Pop Alliance“ vadovas, ir prof. dr. Tobias Thomas, Austrijos statistikos tarnybos generalinis direktorius.

Konferencijos metu vyko dvi diskusijos. Pirmojoje diskusijoje „Remtis duomenimis priimant politinius sprendimus – misija įmanoma?“ dalyvavo Giedrė Balčytytė ir dr. Jūratė Petrauskienė, LR finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas ir ekonomistas Marius Dubnikovas. Diskusijos dalyviai aptarė, kaip atviri duomenys gali įvairių valstybės institucijų darbą daryti efektyvesnį ir taip teikti naudą visuomenei. 

Kitoje konferencijos diskusijoje „Atviri duomenys – proveržio belaukiant“ susitiko skirtingi vienos „ekosistemos“ dalyviai – duomenų atvėrėjai, naudotojai ir teisininkai. Apie Lietuvos vietą pasaulyje ir laukiamą proveržį diskutavo LR ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėja Erika Kuročkina, LR Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata, Ministrės Pirmininkės patarėjas Rimantas Žylius, startuolio „Oxylabs“ teisininkai Eglė Bielinytė ir Nerijus Šveistys, įmonės „Hnit-Baltic“ vadovas Linas Gipiškis ir įmonės „Energijos skirstymo operatorius“ vadovas Renaldas Radvila. 

Konferencijoje buvo apdovanoti drąsiausi viešojo sektoriaus duomenų atvėrėjai. Jais tapo Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba ir Valstybinė mokesčių inspekcija.

Taip pat buvo pristatyta Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos skyriaus sukurta infografikos darbų paroda, kurią galite pamatyti čia.

Dėkojame visiems pranešėjams, diskusijų ir konferencijos dalyviams. Visą renginio vaizdo įrašą galima peržiūrėti Valstybės duomenų agentūros Facebook paskyroje.