Atgal

Konferencija Azerbaidžane


Vasario 22 d. Lietuvos statistikos departamento generalinė direktorė Vilija Lapėnienė dalyvavo konferencijoje Baku, Azerbaidžane. Konferencija buvo skirta ES finansuojamo projekto „ES Pagalba Azerbaidžiano valstybiniam Statistikos komitetui įdiegti Europinius standartus“ tarpinių rezultatų aptarimui ir viešinimui. Projekte kaip partneris dalyvauja ir Lietuvos statistikos departamentas. Konferencijoje dalyvavo Azerbaidžiano valstybinio statistikos komiteto vadovas Tahir¢as Budagov¢as, pavaduotojai ir statistikos darbuotojai, ICON-Institute, Bulgarijos statistikos tarnybos, projekte dalyvaujančių šalių ambasadų atstovai, Ekonomikos ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, ES delegacijos Azerbaidžiane atstovai, projekte dalyvavę šalių ekspertai bei statistinės informacijos vartotojai.

Savo pranešime V. Lapėnienė apžvelgė Lietuvos statistikos departamento ir Azerbaidžano valstybinio statistikos komiteto bendradarbiavimą, kuris tęsiasi jau nuo 2008 m. Pristatydama Lietuvos statistikos sistemą, pabrėžė, kad Lietuva, būdama ES nare ir taikydama Europinius metodus ir standartus, užtikrina aukštos kokybės statistikos rengimą, kuri naudojama politinių sprendimų priėmimui ir palyginimams tarp šalių.

Interviu Azerbaidžano nacionalinei televizijai ir radijui V. Lapėnienė pabrėžė dviejų statistikos institucijų bendradarbiavimo svarbą ir naudą diegiant europinius standartus, atkreipė dėmesį į Azerbaidžano statistikos padarytą didelę pažangą diegiant europinius standartus ir metodus. Ji pažymėjo, kad standartai keičiasi ir atsiranda nauji, todėl statistikos institucijų vadovams tai yra nuolatinis ir atsakingas uždavinys užtikrinti jų diegimą ir taikymą statistikoje.

V. Lapėnienė informavo, kad Lietuva užtikrins Lietuvos statistikos departamento ekspertų tolimesnį dalyvavimą šiame projekte ir tikisi, kad projektas bus baigtas laiku ir numatyti rezultatai bus pasiekti.