Atgal

Paskelbti Europos statistikos konkurso nugalėtojai


Nuoširdžiai džiaugiamės galėdami pranešti 2020–2021 mokslo metais surengto 2021 m. Europos statistikos konkurso (ESK) rezultatus.

Daugiau kaip 11 tūkst. moksleivių iš 16 šalių registravosi dalyvauti ketvirtajame statistinio raštingumo konkurse.

Po sudėtingo nacionalinio etapo nugalėtojų komandos iš kiekvienos šalies dalyvavo Europos konkurso finale. Joms reikėjo pristatyti dviejų minučių trukmės vaizdo įrašus apie skleidžiamą melagingą informaciją. Konkurso dalyviai išreiškė savo požiūrį į iššūkius, kylančius dėl klaidingos informacijos skleidimo visuomenėje, ir oficialiosios statistikos vaidmenį, susidūrus su šia mums visiems aktualia problema. Moksleiviai pateikė daug puikių vaizdo įrašų, nors juos varžė dėl COVID-19 pandemijos įvesti apribojimai.

Siekdama atrinkti po 5 geriausius vaizdo įrašus 14–16 metų amžiaus grupėje (30 pristatymų) ir 16–18 metų amžiaus grupėje (31 pristatymas), Europos konkurso ekspertų komisija įvertino 61 pristatymą.


14–16 metų amžiaus grupės nugalėtojai

TEGLZAROŽE komanda (iš Slovėnijos) laimėjo pirmą vietą jaunesniųjų moksleivių grupėje (14–16 metų) už savo labai linksmą ir įdomų vaizdo įrašą šiuo metu itin aktualia dezinformacijos apie COVID-19 skiepus tema. Vertinimo komisiją „papirko“ jų unikalus ir originalus požiūris, gebėjimas meistriškai suderinti šmaikštų pasakojimą ir meninius įgūdžius. Slovėnijos komanda minėta tema net sukūrė dainą!

Antrą vietą už itin profesionalų vaizdo įrašą apie „žaliąjį melą“, arba „žaliąjį  smegenų plovimą“, laimėjo LUSITANOS komanda iš Portugalijos.

Trečią vietą už įdomų pranešimą apie dezinformaciją ir internetą laimėjo GIMNACK21 komanda iš Kroatijos.

EROSTATS komanda iš Prancūzijos ir ESPRO komanda iš Kipro užėmė atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.


16–18 metų amžiaus grupės nugalėtojai

Vyresniojo amžiaus moksleivių grupėje (16–18 metų) pirma vieta skirta VERDE komandai iš Portugalijos, kuri trumpame pasakojime, pasitelkusi įspūdingą vaizdinę medžiagą, itin savitai pademonstravo, kaip visuomenėje sklinda klaidinga informacija. Komisijos narius ypač sužavėjo turinio aiškumas ir meniškai perteiktos šio vaizdo įrašo emocijos.

MARIE komanda iš Belgijos, pademonstravusi originaliai sukurtą animacinį vaizdo įrašą apie klaidingą informaciją klimato kaitos kontekste, užėmė antrą vietą.

STATHLETES komanda iš Kroatijos už išraiškingus melagingų naujienų pavyzdžius laimėjo trečią vietą.

PLAN_XY komanda iš Slovėnijos ir STATS A-ALPEON komanda iš Airijos užbaigė nugalėtojų penketuką – jiems skirtos atitinkamai ketvirta ir penkta vietos.

Virtuali apdovanojimų ceremonija įvyks 2021 m. birželio 16 dieną 16:00 val. (CEST / Centrinės Europos vasaros laiku). Ją galėsite stebėti čia.


Šių metų komisijos nariai – statistikos, žiniasklaidos, švietimo ir ekonomikos specialistai bei nuomonės formuotojai:

Alessandro Cascavilla – ekonomistas ir nuomonės formuotojas iš Italijos;
Prof. Anabel Forte – statistikos docentė ir skleidėja iš Ispanijos;
Hanan Abdelrahman – matematikos mokytojas iš Norvegijos;
Lusine Grigoryan – žiniasklaidos specialistė („Media Initiatives Center“) iš Armėnijos;
Nina Loginova – vykdomosios tarybos narė („European Youth Press“);
Pauliina Ilmonen – statistikos docentė iš Suomijos;
Petr Mazouch – statistikos profesorius ir EMOS narys iš Čekijos;
Timothée Gidoin – vienas iš Datagora, mini žiniasklaidos ir viešosios statistikos demokratizacijos platformos, steigėjų iš Prancūzijos;
Tim Allen – Eurostato Sklaidos skyriaus vadovo pavaduotojas, komisijos pirmininkas.


Daugiau informacijos rasite ESC_2021 (esc2021.eu).