Atgal

Prisijunkite prie 2021 m. Europos statistikos konkurso


Prasideda 2021 m. Europos statistikos konkursas. Vidurinių mokyklų moksleiviai iš 16 šalių varžysis nacionaliniuose konkurso etapuose, o vėliau – Europos etapo finale. Konkursas, skirtas ugdyti statistinį raštingumą, vyksta jau ketvirtą kartą.

Komandos spręs statistines problemas

Europos statistikos konkursas orientuotas į vidurinių mokyklų vyresnių klasių moksleivius, kurie, subūrę komandas, spręs statistikos užduotis, ieškos duomenų ir atliks statistines analizes. Šio konkurso tikslas – ugdyti statistinį moksleivių raštingumą ir pakviesti mokytojus naudotis nauja statistikos srities mokomąja medžiaga.

Kadangi ugdymo programos Europoje yra skirtingos, moksleiviai varžosi dviem etapais.

  1. Nacionalinis etapas, kurio metu moksleiviai varžysis su bendraamžiais savo šalyje. Klausimai bus pritaikyti kiekvienos šalies mokymo programai.
  2. Europos etapas, kuriame finalininkai atstovaus savo šaliai ir kurs trumpus vaizdo klipus pasirinkta statistine tema.

Pernai konkurse dalyvavo daugiau nei 17 000 moksleivių iš 17 Europos šalių

2017 m. spalį Eurostatas ir 11 šalių organizavo pirmąjį Europos statistikos konkursą. Juo susidomėjo ir įsitraukė daugiau nei 11 000 moksleivių. Po metų – 12 000 moksleivių iš 14 šalių.

2019–2020 m. konkurse dalyvavo 17 000 moksleivių iš 17 šalių. Naudodamiesi oficialiąja statistika konkurso dalyviai Europos finale savo vaizdo klipuose turi parodyti su kokiais reiškiniais susiduria jauni žmonės jų šalyje. COVID-19 pademija sukėlė papildomų iššūkių, tačiau moksleiviai sukūrė nuostabių darbų. Rugsėjo 7 d. buvo paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai.

Šiemet konkursas vyks 16-oje šalių

Ketvirtąjį kartą organizuojamas konkursas vyks Belgijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Kipre, Suomijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Airijoje, Italijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje.

Šių šalių mokytojai ir mokiniai gali suburti komandas ir prisijungti prie konkurso.

Nepamirškite, kad nacionalinio etapo nugalėtojus balsuodami rinksite ir Jūs, todėl sekite naujienas socialiniuose tinkluose. Padėsite išrinkti geriausius vaizdo klipus.

Kaip dalyvauti

Netrukus prasidės registracija. Visa informacija apie konkursą https://esc2021.eu/ arba lietuviškoje konkurso svetainėje.