Atgal

Renginyje aptarta valstybės duomenų inventorizacija ir darnus bendradarbiavimas su institucijomis


Lapkričio 9 d. įvyko Valstybės duomenų agentūros ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuotas renginys, skirtas valstybės duomenų inventorizavimo tikslo, vizijos ir misijos pristatymui – Valstybės duomenų ežero istorija: I dalis Ledynmetis.

Renginį atidaręs Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rolandas Kriščiūnas pabrėžė tinkamo naudojimosi duomenimis svarbą. „Esu girdėjęs, jog būtent įvairūs duomenys XXI a. prilyginami naftai. Kaip žinome, vienos šalys naftos turi, kitos – ne, o duomenų išteklių turime visi. Tad linkiu šiais ištekliais išmintingai naudotis – tiek institucijų, tiek valstybės labui. Šiandien turėsime puikią proga pasidalyti patirtimi, kad galėtume prisidėti prie bene kertinio visos duomenų valdysenos proceso etapo – duomenų inventorizacijos. Tam ir būtinas darnus visų institucijų darbas“, – sakė R. Kriščiūnas. 

Valstybės duomenų agentūros generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė atkreipė dėmesį į renginio pavadinimui pasirinkto ledynmečio metaforą. Duomenys valstybėje – didelis ledo kalnas ledynmečio epochoje, kurių institucijos turi daug, tačiau dažnu atveju jie lieka nepanaudoti. „Mes jau išmatavome šio ledyno matmenis. Ir laukiame atšilimo, kurio metu duomenys virs tekančiomis upėmis ir turtingu, gyvybingu valstybės duomenų ežeru. Vyriausybės salėse vis dažniau susitiksime kalbėti apie sprendimus, grindžiamus duomenimis, o ne nuojautomis ar asmeniniais įsivaizdavimais“, – kalbėjo dr. Jūratė Petrauskienė.

Renginyje buvo pristatytas Valstybės duomenų agentūros vykdomas, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšomis finansuojamas projektas „Valstybės informacinių išteklių integracija į valstybės duomenų ežerą“. Pagrindinis jo siekis – didinti valstybės atsparumą grėsmėms, jas atpažinti ir suvaldyti. Šiuo metu vykdomas pirmasis projekto etapas – institucijų valdomų duomenų inventorizacija.

Apie tai, kaip vyksta savo valdomų duomenų inventorizacija ir su kokiais iššūkiais teko susidurti, dalijosi penkių institucijų ir įstaigų atstovai: Techninės pagalbos neįgaliesiems centro direktorė Vilma Naujokė, Socialinių paslaugų priežiūros departamento vadovas Alvydas Masiulis, Seimo kancleris Modestas Gelbūda, Vilniaus šilumos tinklų vadovas Gerimantas Bakanas ir Elektrėnų ligoninės direktorius Žydrūnas Martinėnas.

„Šiuo metu Valstybės duomenų agentūros projekto komanda, kurią sudaro per 40 puikių įvairios specializacijos ir patirties žmonių, dirba su daugiau nei 150 institucijų. Tai, ką kartu su institucijų žmonėmis daro ši komanda, ateityje turės milžinišką poveikį duomenų kultūros pokyčiui. Tuo pat metu – analitikos kompetencijų augimui viešajame sektoriuje, taiklesniems sprendimams, greitesnei šių sprendimų poveikio analizei, skaidrumui ir atskaitingumui prieš gyventojus, o ilgainiui – visuomenės pasitikėjimui valstybės institucijomis“, – teigė Valstybės duomenų agentūros generalinė direktorė.