Atgal

Signalai apie duomenų svarbą


Kokias problemas signalizuoja dabartinė visuomenė? Į ką turėtų būti nukreiptos sprendimų priėmėjų akys? Kokius signalus dėl pokyčių girdime?

Apie tai valstybinių institucijų, tarptautinių organizacijų atstovai ir mokslo bendruomenė diskutavo ketvirtojoje tarptautinėje konferencijoje „Signals2020“.

Lietuvos statistikos departamento generalinė  direktorė dr. Jūratė Petrauskienė konferencijoje pristatė jau įsibėgėjusią Valstybės duomenų valdysenos informacinę sistemą.

„Ši sistema veikia dar tik savaitę, o jau matome pirmus rezultatus – nuo šiandien skelbiame išsamius COVID-19 skaičius“, – kalbėjo J. Petrauskienė.

Ji akcentavo, kad duomenų sutelkimas vienoje Valstybės duomenų valdymo informacinėje sistemoje sudaro galimybę juos jungti ir operatyviai panaudoti naujiems, taip pat ir eksperimentiniams rodikliams skaičiuoti. Diskusijos metu prieita prie išvados, kad duomenys yra naudingi tiek, kiek jie naudojami.

„Signals 2020“ – jau ketvirtą kartą LR valstybės kontrolės organizuojama konferencija, skirta diskusijoms apie tvarumą, valstybės valdymą.

Šių metų konferencijos temas padiktavo pasaulinės tendencijos: „Matome tikrąjį vaizdą“, „Kiekvienas mokinys svarbus“ ir „Man rūpi klimato kaita“.