Atgal

Spalio 20-oji – Europos statistikos diena!


Europos statistikų bendruomenė šių metų spalio 20 d. ketvirtą kartą mini Europos statistikos dieną.

Eurostatas ją švenčia išleisdamas naują leidinį „Senėjanti Europa – žvilgsnis į pagyvenusių žmonių gyvenimus“.

Leidinyje pateikiami statistiniai duomenys, apibūdinantys vyresnių ES gyventojų kasdienį gyvenimą. Gyventojų senėjimas – reiškinys, kurio poveikis jaučiamas beveik visose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Pagyvenusių žmonių skaičius ir dalis visuomenėje auga visame pasaulyje ir tai daro įtaką daugumai visuomenės ir ekonomikos aspektų, įskaitant aprūpinimą būstu, sveikatos ir socialinę apsaugą, darbo rinką, prekių ir paslaugų paklausą, makroekonominį ir fiskalinį tvarumą, šeimos struktūrą ir kartų ryšius.

2019 m. pradžioje 101,1 mln. žmonių ES buvo sulaukę 65 metų – tai 20 % visų ES gyventojų. Prognozuojama, kad iki 2050 m. ši dalis padidės iki 29 %. Senėjimą daugiausia lemia ilgalaikis gimstamumo sumažėjimas ir padidėjusi gyvenimo trukmė.

 

Lietuvos statistikos departamentas tradiciškai organizuoja ir kūrybines statistikos ir dizaino dirbtuves Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams. Būsimieji dizaineriai supažindinami su šalies ir Europos statistika ir pasirinkta tema kuria infografikus.

Siekdamas skatinti moksleivių smalsumą ir susidomėjimą statistika, Lietuvos statistikos departamentas šiemet kartu su 16 nacionalinių statistikos institucijų, prisijungė prie Eurostato rengiamo Europos Statistikos konkurso. Daugiau informacijos apie konkursą rasite čia.