Atgal

Statistikos biblioteka papildyta tarpukario leidiniais


Vis dar minime Lietuvos statistikos 100-metį, todėl mums labai vertinga ir brangi kolegų iš Švedijos dovana – jų archyvuose atrasti tarpukario Lietuvos statistikos leidiniai.

Tai įvairūs periodiniai statistikos leidiniai, kuriuos leido Centralinis statistikos biuras nuo 1923 iki 1940 m., įskaitant visus Lietuvos statistikos metraščius. Tarp gautų leidinių – visi statistikos biuleteniai, kurių paskutinis – 203 numeris – išleistas 1940 m. spalį. Gavome ir 11 numerių Centralinio statistikos biuro 1930–1932 m. leisto žurnalo „Lietuvos ūkis ir rinka“.

Pirmoji oficialioji statistinė informacija apie Lietuvos „antropologinio ir ekonominio ūkio raidą“ buvo paskelbta 1919 m. leidinyje „Statistinės žinios apie Lietuvą ligi karui 1914 m.“ Nuo 1927 m. pradėtas leisti „Lietuvos statistikos metraštis“ – pirmasis kasmetinis Lietuvos statistikos leidinys.

Istorijos aplinkybės lėmė, kad statistikos biuras, keičiantis valdžioms, kraustėsi iš vienų patalpų į kitas, todėl nemažai leidinių pasimetė, o gal buvo sunaikinta. Ypač vertingi yra leidiniai, kurių iki šiol neturėjome savo archyve.