Atgal

Tikriname, kaip pasirengta kibernetinėms atakoms


Antradienį prasidėjo kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2021“, kurias organizuoja Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos, Kauno technologijos universitetas ir LITNET KTU techninis centras.

Šiose pratybose kartu su kitomis viešojo ir privačiojo sektorių institucijomis dalyvauja ir Lietuvos statistikos departamentas.

„Suprantame, kad duomenų saugumas labai priklauso ne tik nuo techninių galimybių ir techninės apsaugos, bet ir nuo žmogiškojo faktoriaus – mūsų darbuotojų supratimo apie duomenų saugumą ir elgesį patyrus kibernetinę ataką. Todėl tokios pratybos yra labai reikalingos“, – kalbėjo Valerij Žavoronok,  Lietuvos statistikos departamento Duomenų apsaugos skyriaus l. e. p. vedėjas.

Pratybų tikslas – patikrinti institucijų darbuotojų sugebėjimus tinkamai atpažinti kibernetines atakas ir tinkamai į jas reaguoti. Galimi įvairiausi scenarijai: darbuotojai gali gauti apgaulingus el. laiškus, laiškų prieduose gali būti prisegti kenksmingi dokumentai, įvairūs pranešimai, pavyzdžiui, apie neveikiančią interneto svetainę, nutekintus asmeninius duomenis ar pan.

Pratybose dalyvaus apie 60 įvairių viešojo ir privačiojo sektoriaus organizacijų. Į pratybas bus įtraukti ne tik IT specialistai, bet ir kiti darbuotojai – komunikacijos specialistai, vadovai, teisininkai.

Pratybos bus atliekamos realiomis sąlygomis. Organizacijos jose dalyvauja su tokiais pajėgumais, personalu ir procedūromis, kurias realiai turi.