Atgal

Verslas prisideda organizuojant statistikos tyrimus


Lietuvos statistikos departamentas, siekdamas efektyviau vykdyti gyventojų apklausas, bendradarbiauja su telekomunikacijų bendrovėmis dėl gyventojų telefonų numerių gavimo.

Teisę gauti telefonų numerius statistiniams tyrimams atlikti numato Lietuvos Respublikos Oficialiosios statistikos įstatymas.

Pagal sutartis su telekomunikacijų bendrovėmis, nuo liepos Lietuvos statistikos departamento klausėjai galės naudoti apklausose dalyvauti atrinktų gyventojų telefonų numerius, kad susisiektų ir susitartų dėl apklausų.

Statistinės informacijos kokybė priklauso nuo to, ar apklausose dalyvauja pakankamai gyventojų. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, tyrimuose nesudalyvauja nemaža dalis atrinktų juose dalyvauti gyventojų, todėl sunku užtikrinti statistinės informacijos kokybę.

Viena dažnesnių to priežasčių – respondentas nerandamas namuose.

Šios sutartys su telekomunikacijų bendrovėmis yra gražus bendradarbiavimo tarp valstybės institucijų ir verslo įmonių precedentas. Mažinamas administracinių išteklių naudojimas – klausėjui nereikės daug kartų lankytis pas respondentą tikintis jį rasti namuose. Gerės statistinės informacijos kokybė –bus apklausta daugiau gyventojų, sprendimų priėmėjai galės naudotis tikslesne statistika, o tai užtikrins geresnį valstybės valdymą.

Pasibaigus tyrimui (per 6 mėn. nuo gavimo), telefonų numeriai iš sistemos bus pašalinti, jie nebus perduodami trečiosioms šalims ar naudojami kitiems tikslams.

Kviečiame gyventojus geranoriškai dalyvauti apklausose ir prisidėti prie valstybės statistikos rengimo.

Jei kyla abejonių, ar Jums paskambino Lietuvos statistikos departamento darbuotojas, galite pasitikslinti interneto puslapyje apklausos.stat.gov.lt/kontaktai, tel.: 8 5  236 4607 arba el. paštu: apklausos@stat.gov.lt.

Visada skatiname gyventojus pildyti anketas internetu apklausos.stat.gov.lt, ypač, jei negalite ar nenorite bendrauti su mūsų klausėjais.