Atgal

Statistinės informacijos sklaidos paslaugos

– Biblioteka

Tel. (8 5) 236 4888,
el. paštas info@stat.gov.lt

Darbo laikas:

Pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.

Lietuvos statistikos departamentas leidžia spausdintus ir elektroninius statistikos leidinius, kuriuos pagal savo veiklos sritis rengia departamento padaliniai.

Elektroniniai leidiniai laisvai prieinami Oficialiosios statistikos portale.

Bibliotekos fonduose – Lietuvos statistikos departamento, kitų šalių statistikos institucijų bei tarptautinių organizacijų leidiniai ekonominėmis, socialinėmis ir demografinėmis temomis. Leidiniais galima naudotis tik bibliotekos patalpose.

Informacija apie bibliotekoje esančius leidinius pateikiama elektroniniame kataloge.

_________________________________

– Oficialiosios statistikos portalas

osp.stat.gov.lt

Tel. (8 5) 236 4888, 236 1423,
el. paštas info@stat.gov.lt

Oficialiosios statistikos portalas – tai daugiafunkcė svetainė, kuri yra vartai į visą oficialiąją statistiką.

Portalo duomenų bazėje vartotojams prienami Oficialiosios statistikos darbų programoje numatyti rodikliai.

Oficialiosios statistikos portale pateikiami pranešimai spaudai, leidiniai. Visi statistiniai rodikliai, rengiami pagal Oficialiosios statistikos darbų programą (įskaitant surašymų duomenų bazes), integruoti į portalo duomenų bazę. Tai yra, kitų institucijų rengiami rodikliai vartotojui pateikiami ne per nuorodas į atskiras svetaines, leidinius, pranešimus spaudai ar kt., bet būtent prieinami bendroje duomenų bazėje. Tai iš esmės pagerina jų palyginamumą ir analizę. Sudaryta galimybė kurti grafikus, žemėlapius, prireikus eksportuoti lenteles į kito formato failus, išsisaugoti asmeninėje paskyroje, prenumeruoti rodiklių atnaujinimus. Tai ypač naudinga vartotojams, kuriems reikalinga išsami socialinių ir ekonominių reiškinių analizė.

Oficialiosios statistikos portalo aplinkoje sukurta Centrinė klasifikatorių duomenų bazė, Statistikos terminų žodynas, vartotojų grupėms skirti skyreliai.

Rodiklių duomenų bazė

Tel. (8 5) 236 1423, 236 4833,
el. p. statbase@stat.gov.lt

Rodiklių duomenų bazė leidžia vartotojui interaktyviu būdu nemokamai susiformuoti pasirinktų duomenų lentelę.

Duomenų analizės įrankis skirtas skirtingų sričių rodikliams sujungti, sumai, skirtumui, vidurkiui, medianai, maksimaliai ir minimaliai reikšmėms apskaičiuoti. Iš vienos lentelės gali būti sukurti keli skirtingi grafikai ar žemėlapiai.

Naujienų prenumerata

Tel. (8 5) 236 4888,
el. p. info@stat.gov.lt

Prisiregistravę Oficialiosios statistikos portale galite užsiprenumeruoti naujienas. Naujienas galite gauti į savo el. paštą ar kaip informacinį pranešimą į savo vartotojo paskyrą. Galite užsiprenumeruoti pranešimus spaudai, informaciją apie naujus leidinius ar naujus rodiklius, įkeltus į Rodiklių duomenų bazę. Informaciją galite užsiprenumeruoti pagal temas.

Individualios užklausos

Tel. (8 5) 236 4888,
el. p. info@stat.gov.lt

Lietuvos statistikos departamentas teikia statistinę informaciją pagal individualias užklausas. Individuali užklausa – tai statistinės informacijos vartotojo prašymas Oficialiosios statistikos portale pateikti statistinę informaciją. Atsakymą į užklausą rengia Lietuvos statistikos departamento skyriai. Pagal Oficialiosios statistikos darbų programą surinkta, apdorota, paskelbta Lietuvos statistikos departamento Oficialiosios statistikos portale ir statistikos leidiniuose publikuota informacija yra nemokama.

Viešos duomenų rinkmenos

Tel. (8 5) 236 4826,
el. p. gita.burokaite@stat.gov.lt

Lietuvos statistikos departamentas, tenkindamas statistinės informacijos vartotojų poreikius, sudaro galimybes gauti viešo naudojimo rinkmenas su statistinio stebėjimo vienetų duomenimis. Nuasmeninti rinkmenų įrašai parengti taip, kad nebūtų galima tiesiogiai arba netiesiogiai identifikuoti statistinio stebėjimo vieneto. Vartotojams gali būti pateiktos šių tyrimų viešo naudojimo rinkmenos: ketvirtinio gyventojų užimtumo statistinio tyrimo, kas 5 metus atliekamo suaugusiųjų švietimo statistinio tyrimo, metinio pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo, metinio namų ūkių biudžetų statistinio tyrimo.

Parengtos viešo naudojimo duomenų rinkmenos yra nemokamos.

_________________________________

– Vartotojų konsultavimas

Tel. (8 5) 236 1447,
el. p. vienaslangelis@stat.gov.lt

Lietuvos statistikos departamente asmenys aptarnaujami vieno langelio principu raštinėje, priimamajame (1 aukšte), Gedimino pr. 29, Vilniuje.

Pirmadieniais 8.00–18.00 val.
Antradieniais 8.00–17.00 val.
Trečiadieniais 8.00–18.00 val.
Ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.

_________________________________

– Centrinė klasifikatorių duomenų bazė

Tel. (8 5) 236 4716,
el. p. klasifikatoriai@stat.gov.lt

Centrinėje klasifikatorių duomenų bazėje kaupiami ir skelbiami tarptautiniai klasifikatoriai, nacionalinės jų versijos, nacionaliniai klasifikatoriai ir susijusi suklasifikuota informacija.

_________________________________