Ataskaitinė para: 2021-04-15

 

     1 pav.

 

     2 pav.

 
 

     3 pav.   

 

3 pav.

Pirmą kartą jau daugiau kaip pusėje savivaldybių vakcinuota daugiau kaip pusė vyresniųjų.

Jau 35-iose savivaldybėse (iš 60-ies) daugiau kaip pusė vyresniųjų gyventojų yra vakcinuota. Iš viso Lietuva jau vakcinavo 53% vyresniųjų (65+ m. amžiaus) gyventojų. Vakar šis skaičius buvo 52%.

Dideli pokyčiai tarp efektyviausiai vakcinuojančių savivaldybių: Vilniaus miestas iškrito iš šešetuko ir vietą užleido Utenai, kuri per parą pašoko į viršų net per devynias pozicijas. Kitos didžiausią šuolį savivaldybių reitinge per paskutinę parą padarė Kelmė (pašoko 13 pozicijų aukštyn), Rokiškio rajonas (11 pozicijų aukštyn), Marijampolė ir Raseiniai (6 pozicijom aukštyn). Per paskutinę parą didžiausią šuolį žemyn patyrė Šakiai, Kazlų Rūda, Radviliškis (8, 7, 6 pozicijom žemyn, atitinkamai).

Ryškiausias nuoseklaus kilimo tendencijas savivaldybių reitinge per paskutines dvi savaites rodė Prienai, Telšiai, Radviliškis.
Ryškiausias nuoseklaus kritimo tendencijas savivaldybių reitinge per paskutines dvi savaites rodė Šiaulių ir Trakų rajonai.

Pastabos:
Naujovė – vertikali oranžinė juosta žymi, kiek visa Lietuva pažengė vakcinuodama vyresniuosius per dvi savaites. Kairysis juostos kraštas rodo situaciją prieš 14 dienų, o dešinysis – paskutinės pilnos paros. Paskutinės paros procentas savo skaitine verte parodytas ir iliustracijos pavadinime viršuje. Skaičiuojama ne ką suvakcinavo savivaldybė, o kiek tos savivaldybės gyventojų suvakcinuota. „Gyventojai“ nustatomi pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Daroma prielaida, kad didžioji daguma vyresniųjų gyventojų skiepijasi toje savivaldybėje, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą. Mėlyni atspalviai: efektyviausios (top 6 vakar). Raudoni atspalviai:  vangiausios  (apatinės 6 vakar). Žali atspalviai: ryškiausios tolygios kilimo tendencijos (2 savaičių dinamika). Violetiniai atspalviai:  ryškiausios tolygios kritimo tendencijos (2 savaičių dinamika).