Atgal

Lietuvos statistikai – pasaulinis ypatingų GIS pasiekimų apdovanojimas


Lietuvos statistikos departamentui skirtas „SAG – Special Achievement in GIS“ (ypatingų pasiekimų geografinių informacinių sistemų srityje (GIS) apdovanojimas iš „Esri“ kompanijos įkūrėjo, jos prezidento ir žymaus filantropo Jack Dangermond.

Lietuvos statistikos departamentas atrinktas iš daugiau nei 300 000 organizacijų už novatorišką žemėlapių sudarymo ir geografinės analizės technologijų naudojimą, taip pat už lyderystę atvirų duomenų populiarinimo srityse.

„Praėjusio surašymo metu, panaudodami ESRI ArcGIS programinės įrangos teikiamas galimybes, perėjome į visai kitą statistikos pateikimo lygmenį – duomenis pateikėme geografinėje erdvėje. Nuo to laiko nuosekliai dirbome ir ieškojome naujų galimybių vėl išnaudoti jau sukurtą potencialą – patirtį, mūsų ekspertų kūrybiškumą ir technines galimybes. Ir vartotojų, ir mūsų pačių poreikiai nuolat kinta, o tai lemia, kad apibendrinta, abstrakti statistika mūsų nebetenkina. Visuomenei įdomi konkretaus miesto, mikrorajono ar net daugiabučio gyventojų statistika. Su ESRI ArcGIS programine įranga galime patenkinti vartotojų poreikius, vizualiai pateikti išsamius duomenis ir geografinę informaciją. Džiaugiamės, kad mūsų pasiekimus GIS srityje pastebi ir tarptautinė bendruomenė, tačiau svarbiausias įvertinimas – laimingi vartotojai, kurių poreikius siekiame patenkinti“, – kalbėjo Lietuvos statistikos departamento generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė.

„Esri“ yra pasaulinė GIS programinių sprendimų lyderė. Laimėtojai paskelbti 2021 liepos 12 d. prasidėjusioje pasaulinėje „Esri“ naudotojų konferencijoje, kurioje dalyvauja daugiau nei 50 000 GIS specialistų ir entuziastų.

„Kasmetiniai SAG apdovanojimai skirti padėkoti organizacijoms, naudojančioms GIS, kurios padeda suprasti sudėtingus duomenis ir susidoroti su kylančiais iššūkiais visame pasaulyje. Apdovanojimui nominuoti naudotojai demonstruoja pažangias GIS programinės įrangos galimybes – sakė „Esri“ įkūrėjas ir prezidentas Jack Dangermond. „Man yra garbė įteikti šiuos apdovanojimus visoms organizacijoms, kurios pasižymėjo svarbiu darbu ir įspūdingais pasiekimais, taikydamos geoerdvines technologijas  valdžios, verslo ir ne pelno sektoriuose“.

Lietuvos statistikos departamentas programinius ArcGIS sprendimus integravo į Oficialiosios statistikos portalą, suformavo sąsajas su Valstybės duomenų valdysenos informacine sistema, parengė Lietuvos COVID‑19 stebėsenos švieslentes, rengia Darnaus vystymosi rodiklių portalą, daug kitų analitinių žemėlapių ir programėlių, nemažai prisidėjo prie valstybinių duomenų integravimo priemonių vystymo ir statistinių bei taikomųjų duomenų atvėrimo visuomenei iniciatyvų.

„Nuoširdžiai džiaugiamės, kad pasaulinė GIS bendruomenė pastebėjo Lietuvos statistikos departamento pažangą. Departamento darbuotojai šiais metais pademonstravo kūrybiškumą bei aukštą profesionalumo lygį patraukliai ir išsamiai teikdami informaciją visuomenei apie COVID-19 pandemijos rodiklius, kitą statistiką, taip pat ir rengdami integralius valstybinius duomenis verslo GIS taikymams“ – atkreipė dėmesį „Esri“ atstovės Baltijos šalyse UAB „Hnit-Baltic“ direktorius Linas Gipiškis.