Atgal

Prasidėjo registracija į 2024 m. Europos statistikos konkursą


Registracija į 2024 m. Europos statistikos konkursą jau prasidėjo!

Septintus metus konkurso nacionaliniuose etapuose varžysis net 20-ies šalių moksleiviai, iš kurių geriausieji susitiks Europos etapo finale.

Komandos analizuos statistinius duomenis

Europos statistikos konkursas skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams, kurie, susibūrę į komandas, spręs statistikos užduotis, ieškos duomenų ir atliks statistines analizes.

Šio konkurso tikslas – ugdyti statistinį moksleivių raštingumą ir paskatinti mokytojus naudotis nauja mokomąja medžiaga, paremta oficialiąja statistika.

Kadangi Europos moksleiviai ugdomi pagal skirtingas ugdymo programas, konkursą sudaro du etapai:

  1. Nacionalinis etapas, kurio metu moksleiviai varžysis su bendraamžiais savo šalyje. Klausimai ir užduotys bus pritaikyti atsižvelgiant į kiekvienos šalies ugdymo programą.

  2. Europos etapas, kuriame nacionalinių etapų nugalėtojai atstovaus savo šaliai ir kurs trumpus vaizdo įrašus statistine tema.

Kasmet į konkursą įsitraukia vis daugiau dalyvių

2023 m. Europos statistikos konkurse iš viso dalyvavo daugiau nei 19 tūkst. moksleivių iš 19 šalių. Į Europos etapą patekusios komandos pasitelkdamos statistinius duomenis turėjo parengti vaizdo įrašus socialinės gerovės tema. Dalyviai sukūrė daug įdomių, originalių ir kūrybiškų vaizdo įrašų. Geriausiais vyresniųjų kategorijoje išrinkti moksleivių iš Slovėnijos, jaunesniųjų – moksleivių iš Graikijos darbai.

Kaip dalyvauti konkurse?

Į konkurso nacionalinį etapą registruotis galima nuo 2023 m. spalio 16 d. paspaudus šią nuorodą. Daugiau informacijos rasite nacionalinio ir Europos statistikos konkurso tinklalapiuose.

 

Projektą iš dalies finansuoja
Europos Sąjunga