Tai pirmasis Lietuvos statistikos organizuotas Europos statistikos konkursas. ESK yra naujas Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) ir savanoriškai prisijungusių nacionalinių statistikos tarnybų organizuojamas konkursas, skirtas moksleivių ir mokytojų statistiniam raštingumui, smalsumui ir susidomėjimui oficialiąja statistika skatinti. Moksleivių statistinį raštingumą skatino ir Lietuvos statistikos specialistai, kurie nuvyko į 8 mokyklas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šilutės, Joniškio rajonuose. Dėkojame mokykloms už šiltą priėmimą ir tikimės, jog paskatinome moksleivius domėtis statistika!

Pagrindiniai ESK tikslai yra skatinti moksleivius domėtis statistika, mokytojus – naudoti naują metodinę medžiagą mokant statistikos ar kitų disciplinų, tuo pačiu metu šiems tikslams naudoti oficialiąją statistiką ir taikyti įgytas statistines žinias įvairiose gyvenimo srityse.

Konkursas vyko dviem etapais: nacionaliniu ir Europos. Nacionalinio etapo finalininkai dalyvauja Europos etape. Nacionalinio etapo kalba – lietuvių, Europos – anglų. 

Konkurse varžėsi 37 komandos. Dalyvavo daugiau nei 100 moksleivių  iš 18 miestų iš visų  šalies apskričių. Pirmajame konkurso etape komandos sprendė 3 statistinius  testus: pirmasis testas buvo skirtas išsiaiškinti moksleivių matematines žinias – testą sudarė klausimai susiję su statistikos teorija, antrasis ir trečiasis testai buvo skirti išsiaiškinti moksleivių statistinį raštingumą – testų užduotys buvo sudarytos iš Eurostato ir Lietuvos statistikos duomenų rinkinių.

Kviečiame susipažinti su antrosios užduoties moksleivių darbais Europos statistikos konkursui!
Į antrą konkurso etapą pateko 10 komandų, iš jų 7 parengė II-ąją konkurso užduotį.

A grupė:

  1. VYDUNAS1 – Šilutės Vydūno gimnazijos mokinių komanda

  2. Alektopest (PPSX) – Telšių Žemaitės gimnazijos mokinių komanda

  3. Vagiai (PDF) – Vilniaus Antakalnio gimnazijos mokinių komanda

B grupė:

  1. VYDUNAS2 – Šilutės Vydūno gimnazijos mokinių komanda

  2. Ugniukai (PDF) – Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos moksleivių komanda

  3. Akubu (PDF) – Vilniaus Antakalnio gimnazijos mokinių komanda

  4. Merginos (PDF) – Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla moksleivių komanda

Projekto partneriai: 

Lietuvos dalyvavimas 2019/2020 metų Europos statistikos konkurse yra finansuojamas iš Europos Sąjungos granto, kuris yra valdomas Eurostato.