Каs yra Europos Statistikos Konkursas (ESK)?

Europos statistikos konkursas

ESK yra naujas Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) ir savanoriškai prisijungusių nacionalinių statistikos tarnybų organizuojamas konkursas, skirtas moksleivių ir mokytojų statistiniam raštingumui, smalsumui ir susidomėjimui oficialiąja statistika skatinti.

Pagrindiniai ESK tikslai yra skatinti moksleivius domėtis statistika, mokytojus – naudoti naują metodinę medžiagą mokant statistikos ar kitų disciplinų, tuo pat metu šiems tikslams naudoti oficialiąją statistiką ir taikyti įgytas statistines žinias įvairiose gyvenimo srityse.

Konkursas vyks dviem etapais: nacionaliniu ir Europos. Nacionalinio etapo finalininkai dalyvauja Europos etape. Nacionalinio etapo kalba – lietuvių, o Europos – anglų.

Nacionalinis konkursas vyks 2021–2022 mokslo metais, o Europos finalas – 2022 m. gegužę.
 

Prisiregistravusios komandos užduočių atsakymus gali pateikti: https://esc2022.eu/esc_LT/
 

Plakatas: JPG – PDF

Diplomas: PNG
 

 

Dalyvių registracija baigėsi.

 

Nacionalinio etapo kalendorius 2022


2022 m. Europos statistikos konkurso (ESK) Europos etape gali dalyvauti komandos, nugalėjusios nacionaliniame ESK etape ir gavusios pasiūlymą dalyvauti Europos etape.

Daugiau informacijos ir konkurso taisykles rasite čia.
 


 Nacionalinio etapo užduotys


Nacionalinio 2022 m. Europos statistikos konkurso (ESK) antrojo etapo užduotys moksleiviams ir mokytojams

Užduočių atsakymus galite pateikti per Europos statistikos konkurso sistemą: https://esc2022.eu/esc_LT/

Nacionalinio etapo antrosios užduoties darbai

Paskelbti Europos statistikos konkurso 2022 nugalėtojaiPasibaigė Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) ir savanoriškai prisijungusių nacionalinių statistikos tarnybų organizuojamas konkursas, skirtas moksleivių ir mokytojų statistiniam raštingumui, smalsumui ir susidomėjimui oficialiąja statistika skatinti. Konkursas vyko dviem etapais: nacionaliniu ir Europos. Nacionalinio etapo finalininkai dalyvavo Europos etape. Į finalą pateko po 2 komandas iš kiekvienos šalies. Konkurse dalyvavo 17 000 mokinių iš 19 Europos šalių. Nacionalinių etapų laimėtojai sukūrė 66 vaizdo įrašus, iš kurių buvo atrinkta 10 Europos finalistų, kurie pristatys savo darbus Eurostato nacionaliniams statistikos institutams. Finalistai sukūrė vaizdo įrašus tema „Aplinka“, kuriuos vertino tarptautinė komisija.

Primename, kad Lietuvai 14–16 metų amžiaus mokinių kategorijoje atstovavo Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „Botanikai“ ir Šilutės Vydūno gimnazijos komanda „Progredis“, o 16–18 metų amžiaus mokinių kategorijoje – Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „FF91A“ ir Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos komanda „Supermoda“.

Komisija įvertino ir atrinko geriausius kiekvienos kategorijos kūrinius. Laimėtojai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją Madride.

Jaunesniųjų mokinių (14–16 metų) kategorijoje pirmąsias vietas iškovojo:

1. DATAPOWER (Bulgarija)

2. K2 (Islandija)

3. RERENELA (Slovėnija)

4. GINNYLFIB (Prancūzija)

5. JOSE (Lenkija)

Vyresniųjų mokinių (16–18 metų) kategorijoje pirmąsias vietas iškovojo:

1. GIOTTISTICA (Italija)

2. AFS_GR_B1 (Graikija)

3. STATS2KNOW  (Airija)

4. STATIS222  (Graikija)

5. FROGGERS (Lenkija)

 

Europos statistikos konkurso antrajame etape geriausi buvo kauniečiai

Jau trečius metus Lietuvos moksleiviai dalyvauja Europos statistikos konkurse. Šiais metais pirmajame etape varžėsi ir statistikos užduotis sprendė apie dvidešimt komandų iš Vilniaus, Kauno, Šilutės, Klaipėdos, Gargždų mokyklų.

Geriausiai užduotis išsprendę moksleiviai pateko į antrąjį etapą, kuriame pagal pasirinktas temas atliko statistinių duomenų analizę. Jų darbus analizavusi komisija pagal numatytus kriterijus skyrė vertinimo balus. Komisijai įvertinus pirmojo etapo statistinių užduočių sprendimo rezultatus, antrosios užduoties atlikimą bei atsižvelgus į publikos balsus, kurie komandoms buvo skiriami socialiniuose tinkluose, išrinkti nugalėtojai. Vyresniųjų mokinių grupėje absoliutūs lyderiai buvo Kauno jėzuitų gimnazijos komandos „Botanikai“ nariai, antroje vietoje liko Šilutės Vydūno gimnazijos komanda „Progredis“. Trečiąją vietą užėmė Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda „Dovanok“.

Jaunesniųjų moksleivių grupėje pirmoji vieta atiteko Kauno jėzuitų gimnazijos komandai „FF91A4“, antroji – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos komandai „Supermoda“, trečia liko Klaipėdos Baltijos gimnazijos komanda „KBG_IN_1“s.

Pirmąją ir antrąją vietas užėmusios komandos patenka į tarptautinį Europos statistikos konkurso etapą, kuriame turės kurti vaizdo įrašus ir varžysis dėl vertingų prizų.

Europos statistikos konkursas skirtas moksleivių ir mokytojų statistiniam raštingumui, smalsumui ir susidomėjimui oficialiąja statistika skatinti. Mokytojai taip pat skatinami pasitelkti naują metodinę medžiagą mokant statistikos ar kitų disciplinų, mokymo tikslams naudoti oficialiąją statistiką ir taikyti įgytas statistines žinias įvairiose gyvenimo srityse.

Vykstant šiam konkursui organizuojamos ir statistinio raštingumo pamokos mokiniams ir mokytojams. Viena iš statistinio raštingumo pamokų vyks balandžio 14 d., ketvirtadienį. Jos metu moksleiviai bus supažindinami su šalies oficialiąja statistika, jos rengimu, su Europos statistika. Praktiškai bus parodyta, kaip rasti norimus duomenis, naudotis GIS aplikacijomis. Pamoka vyks nuotoliniu būdu ir bus transliuojama gyvai Lietuvos statistikos departamento socialiniuose tinkluose.

Balandžio 20 d., trečiadienį, vyks statistinio raštingumo seminaras, skirtas mokytojams. Jo metu bus aptariama, kaip rasti reikiamą statistiką, kaip statistikos naudojimą įtraukti į mokymosi procesą. Pamoka vyks nuotoliniu būdu ir bus transliuojama gyvai Lietuvos statistikos departamento socialiniuose tinkluose.

Apdovanojimai 2022
Nacionalinis etapas:

Nacionalinį etapą laimėjusios 6 komandos, 3 iš A kategorijos (3−4-ų gimnazijų klasių moksleivių) ir 3 iš B kategorijos (1−2-ų gimnazijų klasių moksleivių), gaus šiuos prizus:


I vieta:
komandos kuratoriui (mokytojui) – 400 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (moksleiviui) – 300 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai.

II vieta:
komandos kuratoriui (mokytojui) – 250 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (moksleiviui) – 200 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai.

III vieta:
komandos kuratoriui (mokytojui) – 200 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (moksleiviui) – 100 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai.

 

Europos etapas:

Kiekvienas iš dviejų Europos etapo laimėtojų komandų (A ir B kategorijų) gaus šiuos prizus:

  –  Dovanų kortelė (400 eurų);

  –  Eurostato suvenyrų rinkinį;

  –  Nugalėtojų diplomą.
 

Projektą iš dalies finansuoja
Europos Sąjunga