Apie Europos statistikos konkursą (ESK)

Europos statistikos konkursas

 

Europos statistikos konkursas (ESK) yra Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) ir savanoriškai prisijungusių nacionalinių statistikos tarnybų organizuojamas konkursas.

Konkurso tikslas – ugdyti statistinį mokinių raštingumą ir skatinti mokytojus naudotis nauja mokomąja medžiaga, paremta oficialiąja statistika.

Konkursą sudarys 2 etapai: nacionalinis ir Europos. Nacionalinio etapo kalba – lietuvių, Europos – anglų.

2023 m. sausio–kovo mėn. mokiniai varžysis su bendraamžiais savo šalyje – atliks nacionalinio etapo užduotis. Geriausios komandos pateks į Europos etapą, kuriame atstovaus Lietuvai ir kurs vaizdo įrašus pasirinkta statistine tema.


Plakatai:

Lietuvių kalba (JPG)

Anglų kalba (JPG)PDF

 


Registracija į 2023 m. Europos statistikos konkursą baigėsi.
 


2023 m. ESK Europos etape dalyvaus komandos, nugalėjusios nacionaliniame ESK etape.

Daugiau informacijos ir konkurso taisykles rasite čia.
 

Laimėtojai

Skelbiame Europos statistikos konkurso nacionalinio etapo nugalėtojus

Šiemet jau tradicija tapusiu konkursu susidomėjo rekordinis mokinių ir mokytojų skaičius – konkurse dalyvavo daugiau nei 80 komandų iš visos Lietuvos! Komandos turėjo išspręsti 3 tipų testus: atlikti pagrindinių žinių testą, surasti statistinius rodiklius duomenų bazėje ir išanalizuoti Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) leidinį energetikos tema.

Geriausiai testus išsprendusios vyresniųjų ir jaunesniųjų mokinių komandos buvo pakviestos atlikti antrąją užduotį – parengti pristatymą pasirinkta statistine tema. Mokiniai rinkosi analizuoti kainų pokyčius ir jaunimo švietimo rodiklius, taip pat Lietuvos patrauklumą investuotojams ir šalies turizmo tendencijas. Komandų pristatymus vertino Valstybės duomenų agentūros vertinimo komisija ir visuomenė socialiniuose tinkluose.

Susumavus abiejų nacionalinio etapo užduočių (testų ir pristatymo) rezultatus, vyresniųjų mokinių kategorijoje pirmąją vietą užėmė Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos komanda „JBG2“. Antroji vieta atiteko Kauno „Saulės“ gimnazijos komandai „GAIA“, trečioji – Kauno jėzuitų gimnazijos komandai „FF91A4“.

Jaunesniųjų mokinių kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Kauno Maironio universitetinės gimnazijos komanda „2J“. Antrąją vietą užėmė Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda „KIBINAI“. Trečioji vieta atiteko Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos komandai „DARBA“, kuri Valstybės duomenų agentūros vertinimo komisijos sprendimu buvo išrinkta ir kaip kūrybiškiausia komanda.

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visoms komandoms už dalyvavimą. Tikimės, kad konkursas praplėtė mokinių žinias apie oficialiąją statistiką, jos paiešką ir analizę, o mokytojams suteikė naujų idėjų, kaip statistinę informaciją pritaikyti pamokose.

Dviejų komandų iš kiekvienos kategorijos laukia naujas iššūkis – jos turės galimybę varžytis su kitų šalių geriausiomis komandomis. Europos etapo laimėtojai bus paskelbti birželio mėnesį.

 

Laimėtojai

Paskelbti 2023 m. Europos statistikos konkurso nugalėtojai

Baigėsi 2023 m. Europos statistikos konkursas. Šeštą kartą rengiamame statistinio raštingumo konkurse dalyvavo daugiau nei 19 tūkst. mokinių iš 19 šalių. Konkursas vyko dviem etapais: nacionaliniu ir Europos. Geriausiai savo šalių nacionaliniuose etapuose pasirodžiusios mokinių komandos Europos etape turėjo parengti trumpus vaizdo įrašus tema „Socialinė gerovė“, remdamosi oficialiąja statistika. Europos ekspertų vertinimo komisija vertino 63 vaizdo įrašus ir išrinko po 5 geriausius vaizdo įrašus 14–16 metų amžiaus mokinių ir 16–18 metų amžiaus mokinių kategorijose. Mokiniai sužavėjo komisijos narius savo kūrybiškumu ir darbų kokybe. Šiemet išskirtinius gebėjimus pademonstravo ir konkurso jaunesniųjų mokinių kategorijoje (14–16 metų amžiaus) laimėjo komanda „AFS_GR_1“ iš Graikijos, o vyresniųjų mokinių (16–18 metų amžiaus) – „KOMPOT“ iš Slovėnijos.

Lietuvai Europos etape jaunesniųjų mokinių kategorijoje atstovavo Kauno Maironio universitetinės gimnazijos komanda „2J“, o vyresniųjų mokinių kategorijoje – Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos komanda „JBG2“ ir Kauno „Saulės“ gimnazijos komanda „GAIA“.

Jaunesniųjų mokinių (14–16 metų) kategorijoje pirmąsias 5 vietas iškovojo:

  1. AFS_GR_1 (Graikija)
  2. 3VIS (Italija)
  3. BUNG BANDA (Vengrija)
  4. BTCMASTERS (Slovakija)
  5. SPOMINCICE (Slovėnija)

Vyresniųjų mokinių (16–18 metų) kategorijoje pirmąsias 5 vietas iškovojo:

  1. KOMPOT (Slovėnija)
  2. _ALGEBROS_ (Liuksemburgas)
  3. GAVRAN  (Kroatija)
  4. SEPTIMAGJH  (Slovakija)
  5. JASEJA (Slovakija)


Sveikiname laimėtojus!

Daugiau informacijos rasite: https://www.esc2023.eu/.

 

2023 m. ESK Europos etapo nugalėtojai
 

Apdovanojimai
Nacionalinis etapas:

Nacionalinį etapą laimėjusios 6 komandos – 3 A kategorijos (III–IV gimnazijos klasių mokinių) ir 3 B kategorijos (9–10 klasių ir / arba I–II gimnazijos klasių mokinių) – gaus šiuos prizus:

I vieta:
komandos vadovui (mokytojui) – 400 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (mokiniui) – 300 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai.

II vieta:
komandos vadovui (mokytojui) – 300 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (mokiniui) – 200 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai.

III vieta:
komandos vadovui (mokytojui) – 200 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (mokiniui) – 100 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas, statistikos leidiniai ir suvenyrai.

Specialus vertinimo komisijos prizas kūrybiškiausiai komandai – 300 eurų vertės dovanų kuponas.
 

Europos etapas:

Kiekvienas dviejų Europos etapą laimėjusių komandų (A ir B kategorijų) narys ir mokytojas gaus šiuos prizus:

  –  Dovanų kortelę (400 eurų);

  –  Eurostato suvenyrų rinkinį;

  –  Nugalėtojo diplomą;

  –  Prizą.

Taip pat prizais bus apdovanotos 2-ąją bei 3-iąją vietą užėmusios komandos.

Kilus klausimų, susijusių su 2023 m. Europos statistikos konkursu, kreipkitės el. paštu ESC-LT@stat.gov.lt.

Projektą iš dalies finansuoja
Europos Sąjunga