Apie Europos statistikos konkursą (ESK)

Europos statistikos konkursas

 

Europos statistikos konkursas (ESK) yra Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) ir savanoriškai prisijungusių nacionalinių statistikos institucijų (NSI) organizuojamas konkursas.

Konkurso tikslas – ugdyti statistinį mokinių raštingumą ir skatinti mokytojus naudotis nauja mokomąja medžiaga, paremta oficialiąja statistika.

Konkursą sudarys 2 etapai: nacionalinis ir Europos. Nacionalinio etapo kalba – lietuvių, Europos – anglų.

2024 m. sausio–kovo mėn. mokiniai varžysis su bendraamžiais savo šalyje – atliks nacionalinio etapo užduotis. Geriausios komandos pateks į Europos etapą, kuriame pavasarį atstovaus Lietuvai ir kurs vaizdo įrašus statistine tema.


Plakatai:

Lietuvių kalba (JPG), PDF

Anglų kalba (JPG), PDF

 

 

Dalyvių registracija baigėsi.

 

Nacionalinio etapo kalendorius

 

2024 m. ESK Europos etape dalyvaus komandos, nugalėjusios ESK nacionaliniame etape.

Daugiau informacijos ir konkurso taisykles rasite čia.
 

Laimėtojai

Lietuvoje jau ketvirtąjį kartą įvyko Europos statistikos konkursas 

Tradicija tapusiame Europos statistikos konkurse antrus metus iš eilės dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius. Šiemet statistinio raštingumo ugdymui skirtu konkursu susidomėjo ir savo žinias išbandė net 130 komandų.

Pirmiausia komandos sprendė testus, kuriuose pritaikė matematikos, ekonomikos ir kitose pamokose išmoktus skaičiavimus, ieškojo statistinių rodiklių Oficialiosios statistikos portalo Rodiklių duomenų bazėje ir analizavo Eurostato leidinį aktualia energetikos tema.

Geriausiai testus išsprendusios komandos buvo pakviestos parengti pristatymus. Moksleiviai analizavo švietimo rodiklius, atsinaujinančius energijos išteklius, lygino jauno žmogaus portretą Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, tikrino visuomenėje paplitusius stereotipus. Savo analizes komandos pateikė vaizdo įrašų, svetainių, skaidrių formatais.

Komandų pristatymus vertino Valstybės duomenų agentūros vertinimo komisija. Savo palaikymą darbams taip pat išreiškė visuomenė balsuodama socialiniuose tinkluose.

Susumavus abiejų užduočių rezultatus, vyresniųjų moksleivių kategorijoje pirmąją vietą užėmė Vilniaus licėjaus komanda „WORKSHEET“. Antroji vieta atiteko Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos komandai „ZUIKOS“, trečioji – Klaipėdos Baltijos gimnazijos komandai „AUNEIMA“.

Jaunesniųjų moksleivių kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos komanda „PASIRUOŠĘ“. Antrąją vietą užėmė Klaipėdos Baltijos gimnazijos komanda „VIKŠRIUKAI“. Trečioji vieta atiteko Kauno jėzuitų gimnazijos komandai „3D8F3D“.

Komisijos sprendimu, kaip kūrybiškiausia komanda vyresniųjų moksleivių kategorijoje buvo išrinkta Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda „SPINDULIAI“, o jaunesniųjų kategorijoje – Šiaulių universitetinės gimnazijos komanda „MEDUOLIAI“.

Visus darbus galima pamatyti čia.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems moksleiviams ir jų mokytojams už dalyvavimą. Tikimės, kad konkursas praplėtė moksleivių oficialiosios statistikos paieškos ir analizės gebėjimus, o mokytojams suteikė įkvėpimo ir naujų idėjų, kaip statistiką pritaikyti pamokose.

Nacionaliniame etape nugalėjusių komandų laukia dar vienas iššūkis – jos turės galimybę varžytis su geriausiomis kitų šalių komandomis Europos etape, kurio laimėtojai bus paskelbti birželio mėnesį.

Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos.

 

Apdovanojimai
Nacionalinis etapas:

Nacionalinį etapą laimėjusios 6 komandos – 3 A kategorijos (III–IV gimnazijos klasių mokinių) ir 3 B kategorijos (9–10 klasių ir / arba I–II gimnazijos klasių mokinių) – gaus šiuos prizus:

I vieta:
komandos vadovui (mokytojui) – 400 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (mokiniui) – 300 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas ir suvenyrai.

II vieta:

komandos vadovui (mokytojui) – 300 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (mokiniui) – 200 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas ir suvenyrai.

III vieta:
komandos vadovui (mokytojui) – 200 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas ir suvenyrai;
kiekvienam komandos nariui (mokiniui) – 100 eurų vertės dovanų kuponas, diplomas ir suvenyrai.

Specialūs vertinimo komisijos prizai dviem kūrybiškiausioms A ir B kategorijų komandoms – 100 eurų vertės dovanų kuponas kiekvienai komandai.

Europos etapas:

Kiekvienas dviejų Europos etapą laimėjusių komandų (A ir B kategorijų) narys ir mokytojas gaus šiuos prizus:

  –  Dovanų kortelę (400 eurų);

  –  Eurostato suvenyrų rinkinį;

  –  Nugalėtojo diplomą;

  –  Prizą.

Taip pat prizais bus apdovanotos 2-ąją bei 3-iąją vietą užėmusios komandos.
 

 

Kilus klausimų, susijusių su 2024 m. Europos statistikos konkursu, kreipkitės el. paštu ESC-LT@stat.gov.lt.

 

Projektą iš dalies finansuoja
Europos Sąjunga