???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

EBPO ekspertų vizitas – Statistikos peržiūra


Spalio 26–27 d. Lietuvos statistikos departamente vyksta antrasis EBPO ekspertų susitikimas dėl Statistikos peržiūros. Lietuvos stojimo į EBPO statistikos ir statistikos politikos srityje misijai vadovauja EBPO Statistikos direktorato generalinio direktoriaus pavaduotojas Paulas Schreyeris, dalyvauja šio direktorato Globalių ryšių ir komunikacijos padalinio atstovas, koordinatorius Lietuvai Julienas Dupontas ir EBPO konsultantas nacionalinių sąskaitų klausimais Charlesas Aspdenas, taip pat kviestiniai EBPO ekspertai – Hansas Viggo Sæbø (Norvegijos statistikos tarnyba) ir Gerardo Durandas Alcantaras (Meksikos statistikos tarnyba).

Vizito tikslas – aptarti Statistikos peržiūros eigą ir planus. Akcentuojama 2015 m. lapkričio mėn. EBPO priimtos pirmosios teisinės priemonės – Rekomendacijos dėl gerosios statistikos praktikos – svarba statistikai ir Lietuvos statistikos atitiktis dvylikai šio teisės akto rekomendacijų.

Susitikime su EBPO ekspertais dalyvauja ir kitų institucijų, kurios rengia oficialiąją statistiką (Finansų ministerijos ir Lietuvos banko), bei Užsienio reikalų ministerijos, kuri kuruoja stojimo į EBPO procesą, atstovai. Lietuvos statistikos departamento ir kitų institucijų specialistai pristato pasiekimus ir naujoves, įgyvendintas po 2015 m. vizito, aptariamos statistikos sritys, derinami duomenų rengimo ir perdavimo terminai ir būdai.

Iš kairės į dešinę: Gerardo Durand Alcantara, Julien Dupont, Paul Schreyer, Hans Viggo Sæbø ir Charles Aspden.