???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Studentų kūrybinės dirbtuvės Lietuvos statistikos departamente


Spalio 6 dieną Lietuvos statistikos departamente vyko kūrybinės statistikos ir dizaino dirbtuvės, skirtos Pasaulinei statistikos dienai paminėti. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo 36 Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakulteto antro kurso studentai, vadovaujami dėstytojų Jono Malinausko ir Jono Liugailos.

Jų tikslas buvo susipažinti su oficialiąja statistika ir padedamiems statistikos specialistų sukurti informacinius grafikus, kuriuose būtų patraukliai pateikta statistinė žinutė.

Renginio pradžioje studentai sužinojo apie Pasaulinę statistikos dieną, susipažino su Lietuvos statistikos departamentu, pagrindiniais oficialiosios statistikos rengimo ir sklaidos principais, Oficialiosios statistikos portalu, Rodiklių duomenų baze ir kt.

Po pietų darbas vyko mažose – 4 studentų – grupelėse. Kiekvienai grupei buvo paskirtas statistikos specialistas, kurio padedami studentai gilinosi į atitinkamą statistikos sritį, bandė atrasti jiems įdomią statistinę informaciją ir sugalvoti sprendimą, kaip ją vizualizuoti informaciniame grafike. Daugeliui tai nepasirodė labai lengva užduotis. „Net neįsivaizdavau, kad statistika pateikia tokią gausybę skaičių. Visiškai pasimečiau...", – guodėsi viena iš dirbtuvių dalyvių. Tačiau po trijų intensyvaus darbo valandų visos studentų grupės pristatė pirminius informacinių grafikų projektus.

Po kūrybinių dirbtuvių Lietuvos statistikos departamente, būsimi dizaineriai dirbs individualiai ir baigs kurti informacinius grafikus iki Pasaulinės statistikos dienos, minimos šių metų spalio 20 d.

„Jau ne pirmus metus bendradarbiaujame su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Šis abipusis darbas studentams suteikia galimybę pasigilinti į jiems beveik nepažįstamą sritį, išmokti atrasti reikiamą informaciją gausybėje duomenų, naudotis Oficialiosios statistikos portalu. O mūsų specialistams – tai puiki proga pabandyti išaiškinti sudėtingus dalykus visai paprastai, pažiūrėti į savo darbo rezultatą iš vartotojo pusės", – sveikindama kūrybinių dirbtuvių dalyvius kalbėjo Lietuvos statistikos departamento generalinė direktorė Vilija Lapėnienė.