Atgal

„Stiprūs kartu“ savanoriams – moderniausios technologijos


„Stiprūs kartu“ + Palantir Technologies + Lietuvos statistika

Vasario 24-ąją Rusija užpuolė Ukrainą. Vasario 25-ąją – Lietuvos statistikos departamentas su Palantir Technologies komanda nusprendė, kad privalo veikti. Šiandien trys skirtingi veiklos formatai – nevyriausybinė organizacija „Stiprūs kartu“, viešąjį sektorių atstovaujantis Lietuvos statistikos departamentas ir IT technologijų kompanija Palantir Technologies demonstruoja darnų bendradarbiavimą užtikrinant pagalbos teikimą Ukrainos karo pabėgėliams. 


Nuo idėjos iki realizacijos – 3 dienos

Viena didžiausių savanorystės iniciatyvų prasidėjus Ukrainos karui – „Stiprūs kartu“. Pradėję nuo Google Sheets lentelių šiandien „Stiprūs kartu“ savanoriai dirba moderniausios duomenų valdymo platformos Palantir Foundry pagrindu specialiai jiems sukurtoje aplikacijoje.  

Aplikacijoje savanoriai sistemina karo pabėgėlių bei padėti norinčių gyventojų prašymus ir pasiūlymus, kiekvienam apgyvendinimo ar pavėžėjimo nuo sienos poreikiui parenka tinkamiausią sprendimą. Duomenų tvarkymo operacijas savanoriai atlieka saugioje elektroninėje erdvėje, prieš tai ir patys įsipareigodami dėl konfidencialumo ir duomenų saugos užtikrinimo. Iš anonimizuotų duomenų Statistikos departamento analitikai numato rengti interaktyvias atsinaujinančias viešas ir vyriausybines ataskaitas.


Kovo 25-osios duomenimis, nuo sistemos starto kovo 4 dieną:

  • iš viso prijungta naudotojų – daugiau nei 800 
  • kasdien dirba naudotojų – vidutiniškai 200
  • per dieną apgyvendinama karo pabėgėlių – apie 400–600
  • sėkmingai išnagrinėtų pagalbos prašymų – apie 2600
  • iš viso apgyvendinta asmenų – apie 8000, iš jų 3600 vaikų


Kas toliau?

Savanoriams sukurta aplikacija nuolat tobulinama atsižvelgiant į naujas aplinkybes ir poreikius. Greitu laiku karo pabėgėlių apgyvendinimui skirtus būstus papildys duomenys apie savivaldybių skirtas apgyvendinimo patalpas, o visuomenei jau skelbiamas rodiklių apie karo pabėgėlius Lietuvoje švieslentes (https://lrv.lt/ukraine-dashboards) papildys „Stiprūs kartu“ savanorių suteiktos pagalbos statistika.  


Ir tai niekam nieko papildomai nekainavo

Techninė pagalba “Stiprūs kartu” suteikta perskirsčius laisvus valstybės duomenų valdymo platformos išteklius ir sutelkus savanoriškai prisidėjusių Palantir Technologies programuotojų bei Lietuvos statistikos darbuotojų jėgas.

Primename: Palantir Foundry platformos pagrindu Lietuvos statistikos departamentas sukūrė ir plėtoja Valstybės duomenų valdysenos informacinę sistemą, skirtą valstybės informacinių sistemų, registrų ir kitų šaltinių duomenims tvarkyti, taip pat šiems duomenims teikti atliekant valstybės ekonominės ir socialinės raidos stebėseną ir analizę bei užtikrinant efektyvius informacijos mainus.

Aktuali informacija apie Lietuvos paramą Ukrainai ir nuo karo besitraukiantiems asmenims www.ltua.lt.

Pagalba į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams https://stipruskartu.lt/lt/.

 

Kontaktinė informacija
Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyrius
Tel. (8 5)  236 4888
El. p. info@stat.gov.lt