Atgal

Lietuvoje aktyviausiai skiepijasi Vilniaus moksleiviai (atnaujinta 2021-09-01)

 

Lietuvos statistikos departamentas skelbia informaciją apie mokinių vakcinaciją ir bendrą imunizaciją nuo SARSCoV-2 pagal mokymosi įstaigas ir amžiaus grupes. Netolimoje ateityje sąrašas bus atnaujinamas kiekvieną dieną ir atvaizduojamas švieslentėse.

Į statistiką įtraukta apie 170,9 tūkst. mokinių iš beveik 2 tūkst. mokymosi įstaigų. Mokinių sąrašas yra išankstinis, nes parengtas operatyviai, mokslo metams dar neprasidėjus.

Visą sąrašą pagal mokymosi įstaigas ir amžiaus grupes pridedamame Excel okumente.

Nenuostabu, kad daugiausia paskiepytų mokinių yra tose mokymo įstaigose, kuriose yra daugiau vyresnių moksleivių. Todėl mokyklas lyginti reikėtų tik pagal atskiras moksleivių amžiaus kategorijas (kitu atveju sąrašo viršuje dominuotų gimnazijos).

Pastebime, kad skiepytis moksleiviai suskubo prieš pat naujus mokslo metus. Skelbiamoje lentelėje tai matosi lyginant pirma doze skiepytųjų (todėl dar neturinčių vakcinų sukurto imuniteto) procentą p_vac su visiškai paskiepytųjų (praėjo 14 d. po antrosios vakcinacijos arba po pirmojo skiepo „Janssen“ vakcina) procentu p_vac_imm

Bendra tendencija labai aiški: visose amžiaus grupėse moksleivių vakcinacijos lygis pats didžiausias yra Vilniaus mokyklose. Dešimt iš dvylikos mokyklų, kurių moksleivių vakcinuota daugiausia, yra Vilniuje. Dešimt iš dvylikos mokyklų, kurių moksleivių vakcinuota mažiausiai, yra Žemaitijoje (Plungė, Kretinga, Klaipėda, Tauragė, Palanga).

Išskirtinai vangiai skiepijasi ir Šalčininkų rajonas: šešios mokyklos iš šio rajono patenka į sąrašą mokyklų, kurių moksleiviai skiepijasi mažiausiai, pvz., Eišiškių gimnazija, kurioje beveik visose moksleivių amžiaus grupėse (12,13,14,15,16,17) vakcinacijos procentas mažesnis nei 20 proc., taip pat Jano Sniadeckio gimnazija, Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Stanislavo Moniuškos menų mokykla, Eišiškių A. Ratkevičiaus sporto mokykla – visose vakcinacijos procentas bent keliose amžiaus grupėse yra itin žemas kitų mokyklų kontekste.


Aktyviausios mokyklos

Aktyviausiai 18-mečiai skiepijosi šiose mokyklose: Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus licėjus, Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Labiausiai skiepyti 17-mečiai yra šiose mokyklose: Vilniaus licėjus, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla, Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus Užupio gimnazija, Vilniaus Šiuolaikinės mokyklos centras, taip pat ir kitos mokyklos.

Tarp mokyklų, turinčių didžiausią dalį vakcinuotų 16-mečių moksleivių, yra šios įstaigos: VGTU inžinerijos licėjus, Kauno LSMU gimnazija, Vilniaus Užupio gimnazija, KTU gimnazija, Vilniaus Pilaitės gimnazija, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, Vilniaus Gabijos gimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Didžiausia dalis paskiepytų tarp 15-mečių moksleivių yra šiose įstaigos: Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus licėjus, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus Antakalnio gimnazija, Vilniaus Karalienės Mortos mokykla, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija, Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Tarp mokyklų, turinčių didžiausią dalį paskiepytų 14-mečių moksleivių, yra šios įstaigos: Vilniaus „Šaltinėlio“ privati mokykla, Vilniaus tarptautinė mokykla, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija, Viešoji įstaiga Šiuolaikinės mokyklos centras, Vilniaus Žvėryno gimnazija, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija, Vilniaus Žemynos progimnazija, Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, Riešės gimnazija (Vilniaus r.), taip pat ir kitos mokyklos.

Didžiausia dalis paskiepytų moksleivių tarp 13-mečių yra šiose mokymo įstaigose: Vilniaus Jeruzalės progimnazija, Karalienės Mortos mokykla, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto progimnazija, Vilniaus tarptautinis prancūzų licėjus, Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija, Vilniaus Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazija, Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla, Vilniaus Antakalnio progimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Tarp mokyklų, turinčių didžiausią dalį vakcinuotų 12-mečių moksleivių, yra šios įstaigos: Šv. Juozapo mokykla, Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazija, Vilniaus Žvėryno gimnazija, Vilniaus privati gimnazija, Vilniaus Baltupių progimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.


Neformalusis ugdymas

Tarp neformaliojo ugdymo įstaigų didžiausią dalį paskiepytų auklėtinių turi Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla, Sostinės krepšinio mokykla, Šiaulių menų mokykla, Vilniaus sporto mokykla „Tauras“, Vilniaus „Paplūdimio tinklinio mokykla“, Vilniaus teniso akademija. Taip pat ir kitos.


Metodika

Į skaičiavimą įtraukti Nacionalinės švietimo agentūros registre esantys mokiniai, kurie 2021 m. rugsėjo 1 d. bus 12–19 metų amžiaus (jaunesni yra nevakcinuoti, vyresni – tikėtina, kad jau yra baigę mokyklą, bet galimai neturi baigimo įrašo). Amžius nustatomas pagal registre rastą gimimo datą (bet ne asmens kodą). Iš šio sąrašo pašalinami asmenys, kurie yra gavę vieną iš šių dokumentų:

  • Brandos atestatas

  • Brandos atestato (diplomo) priedas

  • Brandos atestato priedas

  • Vidurinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas

  • Profesinio mokymo pažymėjimas

Į vakcinacijos / imunizacijos skaičiavimą įtraukiami tik lietuvišką asmens kodą turintys asmenys ir tik tuo atveju, jei asmens kodas yra korektiškas (atitinka 7 korektiškumo / validumo taisykles). Vardiklyje taip pat įtraukiami tik lietuvišką asmens kodą turintys moksleiviai.

Mokinys yra priskirtas visoms mokymo įstaigoms, kuriose mokėsi, bet tik tuo atveju, jei nėra registruota baigimo / išvykimo data.

Rodomos tik mokyklų ir jos mokinių amžiaus grupių kombinacijos (pvz., mokyklos ABC visi trylikamečiai), kuriose yra 10 arba daugiau asmenų.

Pritaikytos konfidencialumo taisyklės, kurios neleidžia mažiausiame pogrupyje (konkrečios įstaigos imunizuoti arba neimunizuoti asmenys) būti mažesniam asmenų skaičiui nei 5. Tokiais atvejais absoliutūs skaičiai yra pakeičiami į „5“ arba „visi minus 5“, o procentai skaičiuojami nuo pakeistų skaičių. Atskirame stulpelyje pažymima, ar buvo pritaikyta tokia konfidencialumo taisyklė. Šalutinė tokios konfidencialumo taisyklės pritaikymo pasekmė yra tai, kad nei viena įstaiga niekada neturės 0% arba 100% vakcinuotų ar kitaip imunizuotų asmenų. Jei mokykloje ABC mokosi 100 penkiolikmečių moksleivių, tada žemiausias ir aukščiausias galimi procentai yra atitinkamai 5% ir 95%. Kitas pavyzdys: mokykla BCD, kurioje mokosi 13 abiturientų, niekada negalės turėti aukštesnio procento nei 61,5% arba žemesnio nei 38,5%.
 

Lentelės „12–19 metų amžiaus moksleivių skiepijimas ir imunizacija (nuo SARS-CoV-2) Lietuvos mokyklose pagal amžių" stulpelių paaiškinimai:

school – mokyklos pavadinimas (arba laisvasis mokytojas)

municipality – savivaldybė, kurioje yra mokykla

age_at_2021sep1 – amžiaus grupė, mokinio amžius 2021 m. rugsėjo 1 d.

n_all – visi šioje mokykloje šiuo metu besimokantys šios amžiaus grupės mokiniai. Įtraukti ir moksleiviai be lietuviško asmens kodo.

n_lt – visi šioje mokykloje besimokantys  šios amžiaus grupės mokiniai, kurie turi lietuvišką asmens kodą ir gali būti randami medicininiuose registruose. Šis skaičius naudojamas kaip vardiklis kituose procentiniuose stulpeliuose.

n_vac – bent  viena doze vakcinuotų besimokančių mokinių skaičius. Tik turintieji lietuvišką asmens kodą.

n_vac_imm ­– abiem vakcinos dozėmis paskiepytų besimokančių mokinių, kurie oficialiai jau turi imunitetą (praėjo 14 d. nuo  paskiepijimo abiem vakcinos dozėmis datos), skaičius. Tik turintieji lietuvišką asmens kodą.

n_any_imm – besimokančių mokinių, kurie galimai turi imunitetą, skaičius: arba neseniai gavo (per 180 d. laikotarpį) teigiamą diagnostinio tyrimo atsakymą, arba paskiepyti abiem vakcinos dozėmis ir praėjo 14 d. nuo antros vakcinos dozės datos. Tik turintieji lietuvišką asmens kodą.

p_vac – procentas bent viena doze vakcinuotų mokinių (n_vac / n_lt * 100%)

p_vac_imm  ­– procentas turinčių oficialų imunitetą po vakcinacijos (n_vac_imm / n_lt * 100%)

p_any_imm ­ – procentas turinčių oficialų imunitetą po vakcinacijos arba užsikrėtimo (n_any_imm / n_lt * 100%)

c_vac – procentilis, parodantis, kaip aukštai ši mokykla yra kitų mokyklų kontekste pagal konkrečiai šios amžiaus grupės mokinių vakcinaciją (p_vac rodiklį). 100 – viena iš labiausiai paskiepytų mokyklų, 50 – pačiame viduryje, 0 – viena iš prasčiausiai paskiepytų mokyklų. Procentiliai skaičiuojami tik tų mokyklų, kurios toje amžiaus grupėje turi bent 25 mokinius, kontekste.

c_vac_imm – procentilis, parodantis, kaip aukštai ši mokykla yra kitų mokyklų kontekste pagal konkrečiai šios amžiaus grupės mokinių neišnykusį skiepų suteiktą specifinį imunitetą (p_vac_imm rodiklį). Procentiliai skaičiuojami tik tų mokyklų kontekste, kurios toje amžiaus grupėje turi bent 25 mokinius.

c_any_imm – procentilis, parodantis, kaip aukštai ši mokykla yra kitų mokyklų kontekste pagal konkrečiai šios amžiaus grupės mokinių turimą oficialų bet kokios kilmės imunitetą (p_any_imm rodiklį). Procentiliai skaičiuojami tik tų mokyklų kontekste, kurios toje amžiaus grupėje turi bent 25 mokinius.

progress_school – kiek procentinių punktų (ne procentų!) padidėjo tos mokyklos (visų amžiaus grupių kartu!) vakcinacija per vieną savaitę.

confidentiality – ar buvo pritaikyta konfidencialumo taisyklė, modifikuojanti absoliučius ir procentinius skaičius, kad nebūtų įmanoma sužinoti, kas konkrečiai yra vakcinuotas ir kas ne. Taisyklė: mažiausiame pogrupyje negali būti mažiau nei 5 asmenys. Jei yra – tokiu atveju laikoma, kad tame pogrupyje yra 5 asmenys, ir procentai skaičiuojami atitinkamai.

data_freshness –  duomenų "šviežumas". Mažiausia iš dviejų datų: paskutinės įtrauktos vakcinacijos datos ir paskutinio įtraukto teigiamo testo datos.