Atgal

Paskelbti Europos statistikos konkurso rezultatai: komisiją sužavėjo Lietuvos mokinių repas apie statistiką


Pasibaigė Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) ir savanoriškai prisijungusių nacionalinių statistikos tarnybų organizuojamas konkursas, skirtas moksleivių ir mokytojų statistiniam raštingumui, smalsumui ir susidomėjimui oficialiąja statistika skatinti. Konkursas vyko dviem etapais: nacionaliniu ir Europos. Nacionalinio etapo finalininkai dalyvavo Europos etape. Į finalą pateko po 2 komandas iš kiekvienos šalies. Konkurse dalyvavo 17 000 mokinių iš 19 Europos šalių. Nacionalinių etapų laimėtojai sukūrė 66 vaizdo įrašus, iš kurių buvo atrinkta 10 Europos finalistų, kurie pristatys savo darbus Eurostato nacionaliniams statistikos institutams. Finalistai sukūrė vaizdo įrašus tema „Aplinka“, kuriuos vertino tarptautinė komisija.

Primename, kad Lietuvai 14–16 metų amžiaus mokinių kategorijoje atstovavo Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „Botanikai“ ir Šilutės Vydūno gimnazijos komanda „Progredis“, o 16–18 metų amžiaus mokinių kategorijoje – Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „FF91A“ ir Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos komanda „Supermoda“.

Komisija įvertino ir atrinko geriausius kiekvienos kategorijos kūrinius. Laimėtojai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją Madride.

Jaunesniųjų mokinių (14–16 metų) kategorijoje pirmąsias vietas iškovojo:

  1. DATAPOWER (Bulgarija)
  2. K2 (Islandija)
  3. RERENELA (Slovėnija)
  4. GINNYLFIB (Prancūzija)
  5. JOSE (Lenkija)

Vyresniųjų mokinių (16–18 metų) kategorijoje pirmąsias vietas iškovojo:

  1. GIOTTISTICA (Italija)
  2. AFS_GR_B1 (Graikija)
  3. STATS2KNOW  (Airija)
  4. STATIS222  (Graikija)
  5. FROGGERS (Lenkija)


Sveikiname laimėtojus!