Atgal

Skelbiame geriausius 2022 m. studentų infografikus


Rudenį jau aštuntąjį kartą vyko Lietuvos statistikos departamento (dabar – Valstybės duomenų agentūros) ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) Dizaino fakulteto studentų kūrybinės statistikos ir dizaino dirbtuvės.

Dirbtuvių metu agentūros specialistai studentus supažindino su statistinių duomenų paieška ir analize, pateikė oficialių infografikų pavyzdžius ir konsultavo aktualiais klausimais. Kolegijos lektoriai pasidalijo ankstesnių metų patirtimi ir patarimais, kaip suprantamai, patraukliai ir kūrybiškai pateikti statistinę informaciją.

Studentai kūrė infografikus įvairiomis temomis: daugiausia rinktasi pristatyti žemės ūkio temas, taip pat nemažai dėmesio skirta socialiniams ir kultūriniams rodikliams. Kiti pasirinkimai varijavo nuo Lietuvos eksporto iki šokolado suvartojimo skirtingose Europos šalyse.

Visus darbus galite pamatyti Oficialiosios statistikos portalo skiltyje „Infografikai“ arba paspaudę čia.

Agentūros darbuotojai balsavo už studentų parengtus infografikus ir išrinko geriausius. Pirmąją vietą užėmė Austėja Norkūnaitė (infografikas „Metinė infliacija Lietuvoje 2016–2022 m.“). Antrąją vietą pasidalijo Karolina Andriulevičiūtė (infografikas „Surinkta medaus“) ir Vilija Motiejūnaitė (infografikas „Lėktuvų judėjimas oro uostuose“). Trečioji vieta atiteko Robertui Dauginčiui (infografikas „Lietuviškos kilmės eksportas“). Šių darbų autoriai bus apdovanoti agentūros dovanomis.

Geriausių infografikų dešimtukas:

  1. Austėja Norkūnaitė, infografikas „Metinė infliacija Lietuvoje 2016–2022 m.“ (229 taškai)

  2. Karolina Andriulevičiūtė, infografikas „Surinkta medaus“ (213 taškų) ir Vilija Motiejūnaitė, infografikas „Lėktuvų judėjimas oro uostuose“ (213 taškų)

  3. Robertas Daugintis, infografikas „Lietuviškos kilmės eksportas“ (212 taškų)

  4. Anita Bekirova, infografikas „Ekologinio žemės ūkio augalų derlius Lietuvoje“ (199 taškai)

  5. Monika Gustevičiūtė, infografikas „Lietuvos ūkių sodų ir uogynų derlius“ (195 taškai)

  6. Aistė Rajunčiūtė, infografikas „Lietuvos žemės augalų derlingumas“ (194 taškai)

  7. Gustina Gedvilaitė, infografikas „Apsilankymų Lietuvos bibliotekose skaičius“ (193 taškai)

  8. Feliksas Sutkus, infografikas „Kino filmų žiūrovų skaičius Lietuvoje“ (192 taškai) ir Edvilė Koorits, infografikas „Lietuvos žemės ūkio lauko daržovių derlius“ (192 taškai)

  9. Ervina Pocevičiūtė, infografikas „Primelžta pieno Lietuvoje 2017 ir 2021 m.“ (191 taškas) ir Evelina Kučiauskaitė, infografikas „Kiek surinkta medaus“ (191 taškas)

  10. Justina Naravaitė, infografikas „Surinkta medaus Lietuvoje 2018–2021 m.“ (190 taškų)


Dėkojame už bendradarbiavimą VTDK Dizaino fakultetui, ypač Jonui Malinauskui, VTDK Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkui ir lektoriui, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos ir Lietuvos dizaino tarybos nariui bei Birutei Bikelytei, grafikos dizainerei, iliustratorei ir VTDK lektorei.