Atgal

Atvertas vienas paskutiniųjų Atvirų duomenų projekto rinkinių – Lietuvos Respublikos profesinių ligų valstybės registro duomenys


Lietuvos atvirų duomenų portale atvertas reikšmingas Higienos instituto Lietuvos Respublikos profesinių ligų valstybės registro duomenų rinkinys. Rinkinyje pateikiami duomenys apie profesinių ligų atvejus ir asmenis, kuriems nustatyta profesinė liga pagal darbo stažą ir pagal išsilavinimą.

Profesija turi tiesioginę sąsają su asmens savijauta ir sveikata. Šiame duomenų rinkinyje rasite informacijos apie profesijas, kurios padidina tam tikrų ligų riziką. Pateikiamas išsamus profesionalų, kurie susiduria su kenksmingomis medžiagomis ar veikla, rizikos veiksnių sąrašas.                   

Platus profesinių ligų duomenų rinkinys atveria galimybes duomenų entuziastams kurti įrodymais pagrįstas sprendimų gaires. Tyrėjai turi galimybę nustatyti tendencijas, prognozuoti būsimas rizikas ir numatyti tikslines intervencijas, kurios padėtų užkirsti kelią arba mažinti profesinių ligų atsiradimą. Šie duomenys suteikia organizacijoms ir valstybinėms įstaigoms galimybę priimti duomenimis pagrįstus sprendimus, kurie teiktų pirmenybę darbuotojų saugai ir gerovei.       

Tai vienas paskutiniųjų projekto „Atvirų duomenų platformos, įgalinančios efektyvų viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą verslui, ir jos valdymo įrankių sukūrimas“, įgyvendinamo bendradarbiaujant su Informacinės visuomenės plėtros komitetu, rinkinių.

Duomenų atvėrimo darbus toliau tęsime įgyvendindami projektą „Valstybės informacinių išteklių integravimas į valstybės duomenų ežerą“. Viešojo sektoriaus duomenų integracija į duomenų ežerą įgaus dar didesnį pagreitį. Bus sukurtos integracijos su daugiau kaip 300 valstybės informacinių išteklių. Juose kaupiami duomenys bus inventorizuoti ir sukurtas metaduomenų katalogas. Integruotų valstybės informacinių išteklių duomenys bus atverti Lietuvos atvirų duomenų portale ne žemesniu nei 4 brandos lygiu.           

Projektas „Valstybės informacinių išteklių integravimas į valstybės duomenų ežerą“ finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis. Projektą administruoja viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.