???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Ar tikrai medikai nelinkę revakcinuotis?


Viešojoje erdvėje plinta klaidinga skaičių interpretacija. Neteisingai interpretuojamas medikų, gavusių pastiprinamąją vakcinos dozę, procentas. Nors šie medikai sudaro 50 proc. visų medikų, tačiau iš šio skaičiaus negalima daryti išvados apie revakcinacijos aktyvumą ar revakcinavimosi vangumą.

Iki šios dienos kiek daugiau nei 50 proc. visų medikų pasiskiepijo sustiprinančia doze. Tačiau, norint interpretuoti šį procentą kaip skiepijimosi aktyvumą ar vangumą, būtina atsižvelgti į tai, kad labai didelė nepasiskiepijusių medikų dalis buvo užsikrėtę ir todėl nepateko į asmenų, galinčių gauti sustiprinančią vakcinos dozę, sąrašą. Taip pat neatsižvelgta į daugelį kitų faktorių, pvz., vėlyva pilnos vakcinacijos data (nebuvo pakankamai laiko pasiskiepyti), mirtys ir pan.

Iš tų medikų, kurie turėjo teisę ir galimybę gauti sustiprinančiąją doze, šia galimybe pasinaudojo 85 proc., o dėl kažkokių priežasčių (pvz., medicininių, nenoro, nespėjimo) nepasinaudojo 15 proc. Pridedame klaidingą interpretaciją paaiškinančią iliustraciją.

Kaip mes apskaičiavome šį procentą?
Atrinkome tik tuos medikus, kurie tenkino šias sąlygas:
- Asmuo turi būti skiepytas bent dviem vakcinos dozėmis.
- Nei viena iš pirmų dozių negali būti Janssen vakcina.
- Antras skiepas turi būti gautas ne vėliau kaip 2021-03-01 (medikai buvo skiepyti pirmieji).
- Asmuo turi būti arba niekada neužsikrėtęs, arba užsikrėtęs jau po trečiosios dozės.
- Asmuo turi būti gyvas šiandien.
- Asmuo turi dirbti (pagal SODROS EVRK v2) veikloje „Žmonių sveikatos priežiūra“ (EVRK skyrius 86).

Kiti faktai. Iš visų dirbančių medikų: 58 proc. paskutinį savo skiepą (kuris galėjo būti tiek pirmas, tiek antras, tiek trečias) gavo per paskutinius 4 mėnesius; 31 proc. medikų paskutinį skiepą gavo seniau nei prieš 4 mėnesius; tik apie 2 proc. medikų neturi nei vakcinacijos, nei užsikrėtimo įrašų; likusieji (9 proc.) neturi nei vieno vakcinacijos įrašo, bet yra bent vieną kartą užsikrėtę.

 

Kontaktinė informacija
Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyrius
Tel. (8 5)  236 4888
El. p. info@stat.gov.lt