???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Rinksime statistiką apie darbo įgūdžius, gyventojų sveikatą ir karaimus


2022 m. bus atlikti 302 oficialiosios statistikos tyrimai. Tai septyniais tyrimais daugiau nei pernai. Didžiausias dėmesys (trečdalis tyrimų) skiriamas socialinei ir demografinei statistikai.

Šiais metais rengiama: darbo sąnaudų tyrimas, atliekamas kas ketverius metus; suaugusiųjų švietimo tyrimas – kas šešerius. Pirmą kartą bus atliekami darbo įgūdžių, gyventojų sveikatos ir gyvenimo kokybės bei karaimų statistiniai tyrimai.

Verslo statistika bus papildyta variklinių transporto priemonių prekybos bei remonto įmonių apyvartų skaičiais.

Makroekonomikos statistikai priskirti 55 tyrimai. Kas naujo šioje srityje? Bus atliekamas mašinų ir įrenginių kainų tyrimas.

Šiais metais vyks žemės ūkio struktūros statistinis tyrimas, atliekamas kas trejus metus. Taip pat, kas dvejus metus atliekami, inovacinės veiklos bei informacinių technologijų naudojimo įmonėse statistiniai tyrimai.

Oficialiąją statistiką rengia 18 institucijų. Didžiąją dalį – 74 procentus – oficialiosios statistikos parengia Lietuvos statistikos departamentas.

Įvairiais ES teisės aktais reglamentuota 84 proc. statistinių tyrimų. Tai reiškia, kad šalis yra įsipareigojusi rengti šią statistiką ir lankstumo nuspręsti dėl jos rengimo nėra. Penktadalis statistikos – tai ko reikia šaliai, nacionalinėms reikmėms. Ši dalis keičiama atsižvelgiant į nacionalinius poreikius ir vartotojų grupes. Kiekvienais metais Lietuvos statistikos departamentas ir kitos oficialiąją statistiką tvarkančios institucijos svarsto, kas turėtų patekti į Oficialiosios statistikos programą.

Oficialioji statistika – tai pagal patvirtintas metodikas parengta oficiali statistika, kuri reikalinga siekiant patenkinti visuomenės reikmes ir viešojo administravimo poreikius.