???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Svečiai iš Azerbaidžano domėjosi verslo statistika


Praėjusią savaitę Lietuvos statistikos departamente viešėjo Azerbaidžano valstybinio statistikos komiteto ir Valstybinės mokesčių tarnybos atstovų delegacija. Jie domėjosi, kaip rengiami verslo statistikos tyrimai.

Vizito metu kolegos iš Azerbaidžano buvo supažindinti su verslo statistikos duomenų rengimu, pagrindiniais  procesais, trumpalaikio verslo statistikos ir prekių statistikos tyrimais, administracinių duomenų naudojimu, programine įranga, pramonės įmonių veiklos, prekybos ir maitinimo įmonių, statybos, investicijų statistiniais tyrimais. Svečius taip pat domino verslo statistinių duomenų publikavimas ir platinimas. Apie statistikos duomenų naudojimą ir naudą pasakojo  agentūros „Versli Lietuva“ atstovė Jonė Kalendienė.

Vizitas organizuotas įgyvendinant ES Dvynių projektą „Parama Valstybiniam statistikos komitetui ir Valstybinei mokesčių tarnybai prie Ūkio ministerijos siekiant stiprinti verslo statistikos rinkimą, derinimą, analizę, publikavimą ir sklaidą“. Tai ne pirmas mokomasis šios šalies atstovų vizitas Lietuvoje. Azerbaidžano atstovai Lietuvos statistikos departamente lankėsi ir prieš ketverius metus. Tuomet jie domėjosi statistinių tyrimų metodologijos ir kokybės vadybos sistemos įgyvendinimo klausimais.