Skaitmeninė ekonomika ir visuomenė Lietuvoje
(2021 m. leidimas)

Apie leidinį

 

„Skaitmeninė ekonomika ir visuomenė Lietuvoje“ – tai skaitmeninis leidinys, suteikiantis galimybę susipažinti su informacija apie IT naudojimą namų ūkiuose, interneto naudojimo tikslus, dažnumą, priežastis, dėl kurių namų ūkiai neturi interneto prieigos, pateikiami duomenys apie verslo sektorius, naudojančius elektronines socialinės žiniasklaidos priemones, robotizuotą įrangą ir dirbtinio intelekto technologijas. 


Informacija apie leidinyje publikuojamą statistinę informaciją:

Skaitytojų patogumui, greta leidinio lentelių ar diagramų pateikiamos nuorodos į Rodiklių duomenų bazės lenteles, kuriose pateikiami naujausi atitinkamos temos statistiniai rodikliai.

Informacinių technologijų naudojimo namų ūkiuose ir Informacinių technologijų naudojimo įmonėse statistiniai tyrimai iš dalies finansuojami Europos Sąjungos. Tyrimai kasmet atliekamai pagal bendrus Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) parengtus klausimynus.

Duomenys apie informacinių technologijų naudojimą namų ūkiuose surinkti 2021 m. kovo–birželio mėn. apklausus 5 092 16–74 metų amžiaus asmenis, atsitiktinai atrinktus iš Gyventojų registro. Informacinių technologijų naudojimo įmonėse statistiniai duomenys surinkti apklausus atrinktas gamybos ir paslaugų įmones, kuriose dirba 10 ir daugiau darbuotojų. Statistinio tyrimo metu vertinami rodikliai pagal temas: interneto ir kitų elektroninių tinklų naudojimas įmonėse, e. verslo procesai, e. prekybos pokyčiai ir kt.

Taip pat naudota Informacinės visuomenės plėtros komiteto informacija apie gyventojų naudojimąsi e. paslaugomis ir pasitikėjimą viešosiomis institucijomis (jų saugumu).


Leidinio turinys:

Įžanga

Skaitmeninė visuomenė ir verslas

     Žmonės ir verslas internete

     Gyvenimas internete

     Skaitmeniniai įgūdžiai skaitmeniniam pasauliui

     COVID-19 įtaka IT naudojimui įmonėse

E. komercija

     E. pirkėjai

     E. prekyba įmonėse

Interneto saugumas ir debesų kompiuterija

     Saugus naršymas

     Debesų kompiuterija

Skaitmeninė aplinka

     Dirbtinis intelektas

     Elektroninis informacijos paskirstymas

     Daiktų internetas

Sąvokos ir paaiškinimai

Apie leidinį


Skaitmeninio leidinio „Skaitmeninė ekonomika ir visuomenė Lietuvoje“ ISSN 2669-154X

Paveiksliukai iš Pinclipart.com, Pinpng.com

© Lietuvos statistikos departamentas, 2021