Skaitmeninė ekonomika ir visuomenė Lietuvoje
(2023 m. leidimas)

Įžanga

 

 

 

Sparčiai plečiantis informacinėms technologijoms ir ryšiams, dauguma mūsų gyvenimo sričių persikelia į skaitmeninę erdvę. Interneto ryšys ir įvairūs mobilieji įrenginiai – neatsiejama gyvenimo dalis. Informacines technologijas (toliau IT) naudojame ne tik mokyklose, darbe, bet ir laisvalaikiui, pramogoms, bendraudami su šeima. Mes – skaitmeninė visuomenė.

Skaitmeninės visuomenės plėtra kasdien vis spartesnė.

Tobulėjančios naujosios kartos technologijos įsigali ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir versle, plečia jo galimybes.

Valstybės duomenų agentūra parengė leidinį „Skaitmeninė ekonomika ir visuomenė Lietuvoje“. Čia pateikiama vizualizuota statistinė informacija apie IT naudojimą namų ūkiuose ir įmonėse, interneto naudojimo tikslus, dažnumą, elektroninę prekybą, debesų kompiuteriją, duomenų analizę skirtinguose verslo sektoriuose, dirbtinio intelekto technologijas ir jų naudojimo tikslus įmonėse.

Informacija apie IT naudojimą namų ūkiuose pateikiama pagal amžiaus grupes ir lytį, įmonėse – pagal ekonominės veiklos rūšis ir įmonių dydžio grupes. Leidinyje skaitytojas gali ne tik susipažinti su pateikiamais statistiniais rodikliais, bet ir panagrinėti juos išsamiau – šaltiniuose nurodomos lentelės su ilgesne laiko eilute, prireikus, jas galima pasikeisti pagal savo poreikius, papildyti naujomis dimensijomis, parsisiųsti, susiformuoti diagramą, perpublikuoti ir pan.


Jei kiltų klausimų ar turėtumėte pasiūlymų, kviečiame kreiptis į Valstybės duomenų agentūros Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyrių el. paštu info@stat.gov.lt.


Gero naršymo leidinyje!