Profesinio mokymo paskirtis – padėti asmeniui įgyti, keisti ar tobulinti kvalifikaciją ir pasirengti dalyvauti kintančioje darbo rinkoje. Profesinio mokymo įstaigose pirminis profesinis mokymas teikiamas ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims. Mokymas vyksta pagal įvairių tipų programas:
mokymo programos, skirtos pagrindinio išsilavinimo neturintiems mokiniams įgyti profesinę kvalifikaciją arba kartu su profesija įgyti ir pagrindinį išsilavinimą;
mokymo programos, skirtos pagrindinį išsilavinimą turintiems mokiniams įgyti profesinę kvalifikaciją arba kartu su profesija įgyti ir bendrąjį vidurinį išsilavinimą;
mokymo programos, skirtos vidurinį išsilavinimą turintiems asmenis ir norintiems įgyti tik kvalifikuoto darbuotojo profesinę kvalifikaciją.
Baigusiems mokymo programą asmenims išduodamas profesinio mokymo diplomas arba kvalifikacijos pažymėjimas. Mokiniai, lygiagrečiai su profesinio mokymo programa baigę pagrindinio ugdymo programą, įgyja pagrindinį išsilavinimą, o baigę vidurinio ugdymo programą ir išlaikę brandos egzaminus – vidurinį išsilavinimą.
2022–2023 mokslo metų pradžioje šalyje veikė 53 profesinio mokymo įstaigos, kuriose pagal pirminio profesinio mokymo programas mokėsi 26,8 tūkst. mokinių. Kartu su profesija įgyti vidurinį išsilavinimą siekė 13,5 tūkst., arba 50,5 proc., profesinio mokymo įstaigų mokinių. 2022 m. profesinio mokymo įstaigos parengė 8,5 tūkst. (2021 m. – 9,6 tūkst.) kvalifikuotų specialistų.
Profesinio mokymo įstaigos ir mokiniai jose pagal savivaldybes 2022–2023 m.
Tokio reiškinio (rodiklio) atitinkamu laikotarpiu nebuvo.